T.LOVE | Krynica Źródłem Kultury 2023! Mamy bilety!

T.LOVE | Krynica Źródłem Kultury 2023! Mamy bilety!

T.Love został założony w roku 1982 jako Teenage Love Alternative i pod tą nazwą funkcjonował do roku 1987. Tworzyli go Muniek Staszczyk (śpiew, początkowo także gitara basowa), Janusz Knorowski (gitara elektryczna), Dariusz Zając (instrumenty klawiszowe) i Jacek Wudecki (perkusja) – koledzy uczęszczający do IV LO w Częstochowie. 

W 1983 wystąpili na Malborskim festiwalu „Malrock” i wygrali. Grupa szybko zdobyła sporą popularność, już w roku 1984 wystąpiła w charakterze gwiazdy na Festiwalu w Jarocinie. Szybko zdobyli sympatię punkowej publiczności. W tym czasie z zespołem współpracował także Wojciech Płocharski (m.in. autor przeboju „Klub wesołego szampana” Formacji Nieżywych Schabuff), który napisał dla grupy piosenki „Karuzela” i „O.K.”.

W 1996 T.Love nagrał album Al Capone w stylistyce nawiązującej glam rocka, który szybko odniósł sukces. W radiu grane było „1996”, „Kosmos’, „Jak żądło”.

1997 był rokiem wydania albumu Chłopaki nie płaczą. Album muzycznie był głównie kontynuacją Al Capone. Piosenka tytułowa była pastiszem boys-bandów, królujących w tamtym czasie na listach przeboju. Oprócz „Chłopaki nie płaczą” w krajowych rozgłośniach często grana była piosenka „Jest super”, charakterystycznie opisująca polską politykę lat 90. Na radiowych listach zabłysnęła też charakterystyczna „Stokrotka”.

Oto szansa dla CIEBIE na zgarnięcie darmowego zaproszenia na koncert:

T.LOVE

START: 17.02.2023, godz. 19.00

 

 

 

Co zrobić, aby zapewnić sobie szansę na zdobycie zaproszenia?

To proste!

Znajdź na naszym profilu na Facebooku post z informacją o wydarzeniu i w komentarzu pod nim napisz, dlaczego to właśnie Ty powinieneś/powinnaś wygrać.

Miło nam będzie również, jeśli udostępnisz post z informacją o konkursie.

Zgłoszenia przyjmujemy do środy (tj. 15 lutego) do godz. 19.00. Później wybierzemy zwycięzców zabawy – autorów najciekawszych, najbardziej kreatywnych naszym zdaniem komentarzy.

Po rozstrzygnięciu konkursu skontaktujemy się z wyłonioną osobą za pośrednictwem wiadomości prywatnej w aplikacji Messenger.

Zapraszamy do zabawy!

Fot. krynicazrodlemkultury.pl / uzdrowisko-krynica-zegiestow.pl / krynica.pl

Share on twitter
Share on facebook