Szymon z Nowego Sącza jednym z pierwszych Małopolan urodzonych w 2023. Rodzice dostali czek

Szymon z Nowego Sącza jednym z pierwszych Małopolan urodzonych w 2023. Rodzice dostali czek

pierwszy Małopolanin Szymon z Nowego Sącza,

Szymon z Nowego Sącza, który urodził się siedem minut po północy 1 stycznia w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu jest jednym z trzech pierwszych Małopolan urodzonych w 2023 roku. Z tej racji jego rodzice otrzymali 5 tysięcy złotych. Przed nowosądeczaninem przyszły na świat bliźniaki. One otrzymały 10 tysięcy.

Pierwsze małopolskie bliźniaki Dominik i Mikołaj urodziły się w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie minutę i dwie minuty po północy. Szczęśliwi rodzice Dominika i Arkadiusz Tomasik otrzymali 10 tysięcy złotych, które przydadzą się na wyprawkę dla maluchów. Tuż po nich na świat przyszedł Szymon z Nowego Sącza.

– Z ogromną radością witamy w Małopolsce Szymona, Dominika i Mikołaja – pierwsze dzieci urodzone w 2023 roku. Cieszę się, że wszystko jest w porządku, dzieci urodziły się zdrowe, a mamy czują się dobrze. Z całego serca gratuluję rodzicom, jednocześnie życząc naszym najmłodszym Małopolanom zdrowia oraz wszelkiej pomyślności każdego dnia – mówił marszałek Witold Kozłowski.

Samorząd Województwa Małopolskiego przekazał czeki na pierwszą wyprawkę dla dzieci. Pierwszy Małopolanin otrzymał 5 tysięcy złotych, natomiast bliźniaki 10 tysięcy. Rodzicom pogratulowali: Marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka, Marta Mordarska radna województwa i przewodnicząca Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej oraz Dominika Studnicka dyrektor Departamentu Rodziny, Zdrowia, Równego Traktowania i Spraw Społecznych.

Życzymy zdrowia dla dzieci i ich szczęśliwych rodziców, a mamom dużo siły!

Czytaj także: Witamy na świecie sądeckie „noworoczki”!
Dawid pierwszym noworocznym niemowlakiem w powiecie limanowskim

Fot. UMWM

 

Share on twitter
Share on facebook