Sztuka przez duże "S" znów w Wirydarzu. W niedzielę koncert z cyklu Sądeckie Talenty

Najbardziej utalentowani sądeczanie znów wystąpią w wirydarzu. To właśnie tam w najbliższą niedzielę 12 sierpnia odbędzie się ostatni już plenerowy koncert z cyklu Sądeckie Talenty. Wieczór z muzyką i sztuką w roli głównej zapewnią sądeckie wokalistki i akordeoniści.

WSB2020

Koncerty w Wirydarzu to cykliczne wydarzenie artystyczne, które co roku w letnie wieczory gromadzi miłośników sztuki przez duże"S" w klimatycznym ogrodzie oo. Jezuitów. Swoje umiejętności artystyczne prezentują wówczas utalentowani sądeczanie.

Wydarzenie organizowane jest z inicjatywy Fundacji im. Dra Jerzego Masiora w Nowym Sączu, która zajmuje się promowaniem i wspieraniem rozwoju młodych i utalentowanych ludzi.

Tym razem na plenerowej scenie koncertowej wystąpią:

Aleksandra Biel – śpiew
Zuzanna Magiera – recytacja i śpiew
Oliwia Ślipek – śpiew
Katarzyna Wiktorowska – śpiew
Sebastian Cebula – śpiew
Krystian Gizicki – śpiew
Patryk Kruczek - akordeon
Arkadiusz Siedlarz – akordeon

Zaprezentują się w repertuarze m.in: Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty, Małgorzaty Ostrowskiej, Natalii Nykiel, J.S.Bacha, B. Strayhorna i D. Ellingtona Macieja Zimki, T. Monka, serwując gościom sporą dawkę artystycznych emocji.

Na deser będzie można zajrzeć do intymnego świata artystycznej duszy Marceliny Kubiak, aby podziwiać jej fotografie oraz prace tematycznie związane z szeroko rozumianą ludowością.

Koncert tradycyjnie rozpocznie „Piosenka Sądecka” ze słowami Jerzego Masiora - patrona fundacji i aranżacji Aleksandra Porzucka, którą wykona Anna Kożuch. Koncert poprowadzą; Julia Kaczmarczyk i Jakub Bulzak.

Zapraszamy już w najbliższą niedzielę 12 sierpnia  2018 r. o godz. 19:00 do wirydarza oo. Jezuitów przy ul. Piotra Skargi 10 w Nowym Sączu. WSTĘP WOLNY!

Patronat Honorowy objął Starosta Nowosądecki Marek Pławiak oraz Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

MAGIK MAŁA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.