Szkoła w Bobowej pożegnała dwie wspaniałe nauczycielki

Szkoła w Bobowej pożegnała dwie wspaniałe nauczycielki

W ostatnim tygodniu społeczność Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Bobowej pożegnała dwie niezwykłe nauczycielki. 11 stycznia zmarła wieloletnia nauczycielka Jolanta Tokarz. 16 stycznia odeszła 93-letnia Genowefa Gajczewska, wicedyrektorka szkoły, która również wychowała wiele pokoleń.

Genowefa Gajczewska przez 41 lat wypełniała nauczycielskie powołanie. Za swoje zasługi na polu pedagogicznym otrzymała Nagrodę Ministra Oświaty (1973/1974), Nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania I stopnia (1982/1983) oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (1984/1985). Zmarła w wieku 93 lat.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 18 stycznia (czwartek). Rozpoczną się różańcem o godzinie 13.30, po którym w kościele pw. Wszystkich Świętych w Bobowej odprawiona zostanie msza święta.

Uczniowie pożegnali ukochaną nauczycielkę Jolantę

Uczniowie, nauczyciele, rodzice, cała społeczność szkolna oraz mieszkańcy regionu pożegnali 59-letnią Jolantę Tokarz, która zmarła 11 stycznia. Tłum wiernych zgromadził się w kościele parafialnym w Jankowej, gdzie 13 stycznia odbyła się msza żałobna. Po zakończeniu uroczystości pogrzebowej przedstawiciel szkoły, podczas przemówienia, podkreślał jak wspaniałą nauczycielką i człowiekiem była Jolanta. Nauczycielka przez 37 lat pracowała w bobowskiej szkole.

Jolanta zmagała się z ciężką chorobą. Nie miała zamiaru się poddawać, co podkreśliła w rozmowie z proboszczem parafii, który odwiedził ją niedawno w ramach kolędy. Bardzo chciała żyć. W jej ostatniej drodze towarzyszył jej tłum osób, chcących wyrazić wdzięczność za jej dobroć, poświęcenie i życzliwość dla każdego, kogo spotkała w swoim życiu. Pochowano ją na cmentarzu w Wilczyskach.

W imieniu całej redakcji składamy najszczersze kondolencje rodzinie, bliskim, przyjaciołom, współpracownikom oraz całej społeczności szkolej.

 

Fot. SP w Bobowej

Czytaj także: Społeczne LO ,,Splot” najwyżej ze wszystkich sądeckich szkół rankingu „Perspektywy 2024”

Reklama