Szesnastu strażaków OSP Limanowa podniosło swoje kwalifikacje (zdjęcia)

Szesnastu strażaków OSP Limanowa podniosło swoje kwalifikacje (zdjęcia)

OSP Limanowa, ponoszenie kwalifikacji

Aż szesnastu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Limanowej zrealizowało zadania w ramach konkursu Narodowego Instytutu Wolności. W ten sposób podnieśli swoje kwalifikacje, dzięki czemu są teraz mocniejszą jednostką.

– Strażacy z OSP Limanowa zrealizowali zadanie pod nazwą „Wzmocnienie kompetencji strażaków ochotników OSP Limanowa poprzez udział w szkoleniach podnoszących kwalifikacje” w konkursie Narodowego Instytutu Wolności w ramach Funduszu Wspierania Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki pozyskanemu w ramach konkursu dofinansowaniu w kwocie 9 980,00 złotych, szesnastu strażaków podniosło swoje kwalifikacje na szkoleniach. Jednym z takich szkoleń był „survival strażacki” – informuje Urząd Miasta Limanowa.

Podczas szkolenia prowadzono przygotowania m.in: sprzętu do pracy w tak zwanej „trudnej strefie” przy pożarach wewnętrznych, sytuacji awaryjnych (uszkodzenie aparatu powietrznego), algorytmu wzywania pomocy przez strażaka, tor przeszkód symulujący poruszanie się oraz ewakuację z „trudnej strefy” czy poszukiwanie i ewakuacja poszkodowanego strażaka z miejsc trudno dostępnych.

Osobno przeprowadzono też szkolenie z udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy a także użycia specjalistycznego sprzętu do prowadzenia czynności ratunkowych przy osobie poszkodowanej w strefie niebezpiecznej.

Czytaj także: Witamy na świecie sądeckie „noworoczki”

Fot: UMLimanowa/Firetrap

Share on twitter
Share on facebook