Szczereż: spłonął budynek gospodarczy

Wczoraj przez niemal 5 godzin strażacy walczyli z pożarem budynku gospodarczego w Szczereżu (gmina Łącko). Drewniana konstrukcja spłonęła niemal doszczętnie.

wsb3

Na miejsce zdarzenia około godziny 17:40 zadysponowano strażaków z JRG nr 2 i 1 w Nowym Sączu oraz 6 zastępów OSP z okolicznych miejscowości.

Budynek objęty pożarem miał drewnianą konstrukcję, a także wydzieloną przestrzeń murowaną. W środku była zmagazynowana słoma i siano. Właściciel odłączył energię elektryczną od obiektu.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i podali prądy wody na płonący budynek. – Dostarczanie wody do pożaru wykonano poprzez przetłaczanie wody na odległość 500m oraz dowożenie wody cysterną do miejsca przetłaczania z hydrantu oddalonego o około 7 km – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Następnie rozpoczęto rozbiórkę spalonej konstrukcji przy pomocy pił spalinowych. Siano i słomę przerzucono przy pomocy wideł oraz koparki, a także przelano. Na koniec sprawdzono pogorzelisko – nie było już zagrożenia pożarowego.

Nie wiadomo, co było przyczyną pojawienia się ognia.

fot. PSP w Nowym Sączu

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]