Sylwester na sądeckich drogach. Mniej zdarzeń drogowych niż rok temu, ale więcej nietrzeźwych kierowców

Sylwester na sądeckich drogach. Mniej zdarzeń drogowych niż rok temu, ale więcej nietrzeźwych kierowców

Na przełomie 2020 i 2021 roku sądeccy policjanci mieli ręce pełne roboty, jak to zwykle bywa w „sylwestrowo-noworocznym” czasie. W ciągu czterech dni działań funkcjonariuszy doszło łącznie do 10 kolizji i 1 wypadku drogowego.

Priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach i w miejscach publicznych, w tym przeciwdziałanie zachowaniom popełnianym pod wpływem alkoholu i aktom wandalizmu – informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowa Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Działania sądeckich policjantów trwały przez cztery dni na przełomie 2020 i 2021 roku i doszło w tym czasie do 10 kolizji, a także 1 wypadku drogowego, w którym dwie osoby zostały ranne – w tym jedna ciężko. Co więcej, funkcjonariusze zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców. Niechlubny „rekordzista”, zatrzymany w Nowy Rok w gminie Grybów, prowadził pojazd mimo 2 promili alkoholu w organizmie.

Odnotowano w tym czasie także inne przestępstwa: włamania do domków letniskowych i altan działkowych, posiadanie narkotyków, oszustwa (w większości internetowe), a także znęcanie.

Dla porównania, podczas trwających dwa dni zeszłorocznych „sylwestrowych” działań policjantów doszło do 16 kolizji i wypadku drogowego, w którym jedna osoba została ranna. Zatrzymano też jednego nietrzeźwego kierowcę. Odnotowano także mniej tzw. zdarzeń kryminalnych – jedno przestępstwo narkotykowe oraz dwie kradzieże kieszonkowe.

fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook