Sylwester na sądeckich drogach. Mniej zdarzeń drogowych niż rok temu, ale więcej nietrzeźwych kierowców

Na przełomie 2020 i 2021 roku sądeccy policjanci mieli ręce pełne roboty, jak to zwykle bywa w „sylwestrowo-noworocznym” czasie. W ciągu czterech dni działań funkcjonariuszy doszło łącznie do 10 kolizji i 1 wypadku drogowego.

Priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach i w miejscach publicznych, w tym przeciwdziałanie zachowaniom popełnianym pod wpływem alkoholu i aktom wandalizmu – informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowa Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Działania sądeckich policjantów trwały przez cztery dni na przełomie 2020 i 2021 roku i doszło w tym czasie do 10 kolizji, a także 1 wypadku drogowego, w którym dwie osoby zostały ranne – w tym jedna ciężko. Co więcej, funkcjonariusze zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców. Niechlubny „rekordzista”, zatrzymany w Nowy Rok w gminie Grybów, prowadził pojazd mimo 2 promili alkoholu w organizmie.

Odnotowano w tym czasie także inne przestępstwa: włamania do domków letniskowych i altan działkowych, posiadanie narkotyków, oszustwa (w większości internetowe), a także znęcanie.

Dla porównania, podczas trwających dwa dni zeszłorocznych „sylwestrowych” działań policjantów doszło do 16 kolizji i wypadku drogowego, w którym jedna osoba została ranna. Zatrzymano też jednego nietrzeźwego kierowcę. Odnotowano także mniej tzw. zdarzeń kryminalnych – jedno przestępstwo narkotykowe oraz dwie kradzieże kieszonkowe.

fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.