Świniarsko: kraksa przed przejściem dla pieszych

Wczoraj przed południem w miejscowości Świniarsko (gminach Chełmiec) doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów - ciężarowego i dwóch dostawczych. Bezpośrednio przed przejściem dla pieszych jeden samochód najechał na tył pojazdu, który następnie uderzył w stojący przed nim kolejny samochód.

Renault2

Do zdarzenia doszło pół godziny przed południem na skrzyżowaniu nieopodal szkoły. Samochód dostawczy VW Transporter prawdopodobnie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, a biorące udział w zdarzeniu pozostałe pojazdy: Man i Mercedes Sprinter najechały na siebie.

Samochodami łącznie podróżowały cztery osoby, z których jedna została przewieziona do szpitala. Wszyscy uczestnicy wypadku opuścili pojazdy o własnych siłach i jeszcze przed przybyciem służb ugasili pożar powstały w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej w jednym z samochodów. Uszkodzone pojazdy blokowały jeden pas jezdni, dlatego ruch odbywał się wahadłowo.

Na miejscu zdarzenia przez ponad godzinę pracowały zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu , OSP Niskowa oraz OSP Podrzecze. Zabezpieczono miejsce zdarzenia i rozłączono instalacje elektryczne we wszystkich pojazdach. Dokonano również sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych, usunięto powypadkowe elementy, a uszkodzone pojazdy przemieszczono na pobliski parking.

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.