Świniarsko: sprawca drogowej tragedii przekroczył dozwoloną prędkość o 17 km/h

Świniarsko: sprawca drogowej tragedii przekroczył dozwoloną prędkość o 17 km/h

2 września ubiegłego roku około godziny 10. w Świniarsku zdarzył się wypadek, w wyniku którego śmierć poniosło troje ludzi. Zderzyły się samochód osobowy, ciężarowy i autobus kursowy, którym podróżowali między innymi  uczniowie wracający z uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. 29 osób zostało rannych. Śledztwo w sprawie tej kraksy nadal trwa. Z komunikatu jaki wczoraj opublikowały służby prasowe prokuratury dowiadujemy się, że zmieniono zarzut 47-letniemu kierowcy ciężarówki, którego błąd stał się przyczyną tragedii. Jak się okazało – przekroczył dozwoloną prędkość o 17 kilometrów na godzinę. Ciężarówka zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w autobus.

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu zmienił zarzut podejrzanemu o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym w Świniarsku poprzez przyjęcie, iż nieumyślnie – a nie jak poprzednio przyjęto umyślnie – sprowadził katastrofę, przy czym zachowano umyślność w naruszeniu zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, które doprowadziły do katastrofy. Owe umyślne naruszenie zasad w ruchu drogowym dotyczyło niedostosowania taktyki i techniki jazdy do panujących warunków drogowych i prowadzenia pojazdu z nadmierną prędkością (wyższą o około 17 km/h od administracyjnie dopuszczalnej) i niezapewniającą panowania nad pojazdem oraz wydłużającą drogę hamowania” – wyjaśniają śledczy.

Przestępstwo o którym mowa po zmianie kalibru zarzutu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8 (w poprzedniej wersji zarzutu kierowcy groziło nawet 12 lat więzienia).

fot. Klaudia Kulak

Niby tylko jezioro, a temat – rzeka. Zapraszamy do pływającego letniego studia DTS

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.