Światowy lider technologii medycznej inwestuje w Skawinie

Światowy lider technologii medycznej inwestuje w Skawinie

Firma Stryker Poland Manufacturing sp. z o.o. zainwestuje 265 mln zł w rozwój swojego zakładu w Skawinie.

Notowana na nowojorskiej giełdzie firma Styker, globalny lider branży produktów i sprzętu medycznego, należy ponadto do 500 największych spółek giełdowych w Stanach Zjednoczonych. W skali światowej firma ma wpływ na opiekę i zapewnienie najlepszej terapii i leczenia dla ponad 150 mln pacjentów rocznie. Rozwój jednej z największej fabryk firmy Stryker jest dodatkowo wsparty silną pozycją Małopolski w zakresie dostępności wysoko wykwalifikowanej kadry oraz potencjału edukacyjnego Krakowa.

Jest to doskonały przykład bezpośredniej inwestycji zagranicznej zrealizowanej we współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym, przy wsparciu Polskiej Strefy Inwestycji. Z firmą Stryker współpracowaliśmy od pierwszej wizyty w Małopolsce, wspólnie odbywając wizyty lokalizacyjne, organizując spotkania z samorządowcami, po to, aby znaleźć idealne miejsce dla rozwoju tego globalnego lidera branży medycznej. Ta znacząca inwestycja Stryker, wsparta dwiema decyzjami o wsparciu w Polskiej Strefie Inwestycji, przyczyni się także do powstania atrakcyjnych miejsc pracy, w bardzo nowoczesnym zakładzie. Stryker jest przykładem inwestycji niezwykle zaawansowanej technologicznie firmy, która wiąże swoją przyszłość z Małopolską.

Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora w Krakowskim Parku Technologicznym.

Istniejący zakład produkcyjny w Skawinie zostanie w najbliższych miesiącach rozbudowany o nowe linie produkcyjne, co znacząco zwiększy jego potencjał. W rezultacie, zakład w Skawinie odpowie na rosnące globalne zapotrzebowanie, poszerzając swoje portfolio o kluczowe produkty medyczne.

Nasza nowa inwestycja nie ogranicza się jedynie do zwiększenia mocy produkcyjnych istniejącego już zakładu w Skawinie. Ma na celu także wprowadzenie zaawansowanych technologicznie procesów produkcyjnych, co ma znacząco wpłynąć na zwiększenie efektywności operacyjnej. Za pomocą tej inwestycji zamierzamy wzbogacić wiedzę i umiejętności naszego zespołu, a równocześnie otwieramy drzwi dla nowych, zdolnych specjalistów pragnących do nas dołączyć. Dążymy do stałego postępu, który możliwy jest dzięki ciągłemu inwestowaniu w innowacyjne technologie i rozwiązania. Celem tej strategii jest nie tylko wzrost produktywności, ale również budowanie trwałej wartości przez rozwój kompetencji pracowników oraz integrację z najnowszymi trendami w dziedzinie technologii produkcyjnej.

Jacek Krajcer, director operations, plant manager, Stryker.

Stryker Poland Manufacturing sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej grupy Stryker Corporation, jednego ze światowych liderów produkcji sprzętu należącego do szeroko pojętej branży medycznej. Grupa Stryker Corporation to jeden z wiodących podmiotów w zakresie technologii medycznej na świecie. Jest aktywna w ponad 75 krajach, gdzie obsługuje swoich klientów przez ponad 51 tysięcy pracowników.
Grupa Styker Corporation, będąc jednym ze światowych liderów technologii medycznej, koncentruje się na dostarczaniu produktów i rozwiązań, które przyczyniają się do poprawy opieki medycznej i jakości życia pacjentów. Firma oferuje szeroki zakres innowacyjnych produktów i usług, które obejmują ortopedię, sprzęt medyczny i chirurgiczny oraz neurotechnologię, wykorzystywane przy zabiegach kręgosłupa.
W Skawinie, w powiecie krakowskim, przedsiębiorcy uzyskali do tej pory 15 decyzji o wsparciu, na łączną kwotę prawie 920 milionów złotych! Zadeklarowali przy tym utrzymanie prawie 2350 miejsc pracy.
Michalina Jodłowska, Koordynatorka ds. promocji Krakowski Park Technologiczny, +48 690 815 400
Łukasz Blacha, wicedyrektor działu obsługi inwestora Krakowski Park Technologiczny, +48 690 835 700

Reklama