Jubileuszowa wystawa pejzaży Kazimierza Twardowskiego w Sokole

40 lat minęło, jak jeden dzień. Kazimierz Twardowski, mieszkaniec Olszanki w gminie Podegrodzie świętował swój jubileusz. Z tej okazji w Sokole odbyła się wystawa malarstwa artysty.

PROTE2

Kazimierz Twardowski jest wizytówką Sądecczyzny nie tylko dlatego, że zamieszkuje ten teren, ale także ze względu na swoją twórczość, dla której inspiracją jest Mała Ojczyzna.

Domeną artysty są pejzaże w których pojawiają się zestawione ze sobą na zasadzie kontrastu siła i delikatność pod postacią skał i subtelnej barwy.

Ziemia, pory roku, śmierć, życie i natura, wysuwają się w obrazach na pierwszy plan.  Kojarzony jest także ze sztuką sakralną, z którą mocno związał się przez 10 lat odnawiając kościół w Podegrodziu.

Artysta ma pracownię w Naszacowicach. To miejsce przekształciło się w galerię autorską, gdzie prezentowane są obrazy obejmujące 40–letni dorobek twórczy.

Na uroczystości w MCK Sokół pojawiło się wiele osobistości, które swoją obecnością doceniły pracę artysty na rzecz kultury i regionu. Wśród nich znaleźli się: wójt gminy Podegrodzie Małgorzata Gromala, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Krzysztof Bodziony, proboszcz parafii w Podegrodziu ks. Józef Wałaszek, członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda, wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech, radny Janusz Kwiatkowski. Nie zabrakło również przyjaciół „po fachu”.

– We współczesnym świecie, w straszliwym pędzie, natręctwie i nieporządku, twórczość Kazimierza jest opoką i skałą pośród rwącej rzeki do której zawsze możemy wrócić, bo jest wyznacznikiem pewności i stałości. Jego ciężka praca, wrażliwość i długoletnie doświadczenia z tą trudną techniką warsztatową, jaką jest akwarela dały taki efekt, że Kazimierz jest jednym z najlepszych akwarelistów Polski i Europy. Jest osobą rozpoznawalną, kimś nieprzerwanie wiernym sobie i niesłychanie autentycznym.- mówił Krzysztof Kuliś, Prezes Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.

Wystawę można oglądać do 26 listopada 2017 roku w godz. 8:00-20:00 w Galerii Sztuki SOKÓŁ w Nowym Sączu przy ul. Długosza 3.

Życzymy artyście kolejnych jubileuszy i sukcesów artystycznych.

 

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Studio DTS

W siedzibie spółki Newag w Nowym Sączu, w obecności Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, zaprezentowano działanie nowoczesnego toru testowego, który powstał w ramach najnowszych inwestycji nowosądeckiego producenta taboru szynowego.

Najczęściej wyświetlane
Cechini

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]