Sukcesy sądeckich bokserek

Sukcesy sądeckich bokserek

W Grudziądzu zakończył się II turniej eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Kadetek w boksie. Udanie startowała przedstawicielka grodu Św. Małgorzaty Emilia Dadaś, która wywalczyła awans.

– Nasza zawodniczka rywalizowała w kategorii 48 kg – opowiada trener UKS Evan Nowy Sącz Krzysztof Bulanda. – W półfinale Emilia w I rundzie pokonała przez poddanie reprezentantkę Kalisza Adriannę Paszczyńska. W finale stosunkiem głosów 2-1 zwyciężyła Aleksandrę Kożak z Gołdapi. Drugi rok z rzędu Nowy Sącz będzie reprezentowany na OOM przez nasze pięściarki, bowiem w I turnieju pewnie wywalczyła awans Gabriela Migda w kategorii 50 kg. Jak zawsze dziękujemy naszym mecenasom, którym dedykujemy klubowe sukcesy: Muszynianka sp.zo.o., SP Piwniczanka, Poprad sp.z o.o. Regnis, Grand Andrzeja Grygla i Mirosław Dominik z Giełdy Rolno-Spożywczej.
Warto dodać, że w Starachowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w kickboxingu w wersji low kick i był też udane dla sądeczanek. Pod okiem trenera Andrzeja Gronia walczyły nasze zawodniczki z Nowego Sącza W kategorii 48 kg Aleksandra Bladowska zdobyła brązowy medal,a Gabriela Migda wywalczyła na starachowickim ringu srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii 52 kg.

Reklama