Sukces sądeckiej prokuratury i CBŚP. Zlikwidowali laboratorium narkotyków i znaleźli 163 kg amfetaminy

Sukces sądeckiej prokuratury i CBŚP. Zlikwidowali laboratorium narkotyków i znaleźli 163 kg amfetaminy

CBŚP, Prokuratura Okręgowa w Nowym Sącz, amfetamina

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych. Łącznie znaleźli 163 kilogramy amfetaminy w formie stałej i płynnej, a także urządzenia i prekursory służące do jej produkcji. Zatrzymano pięciu podejrzanych, w tym dwóch „chemików”. 

Nad sprawą przez kilka miesięcy pracowali policjanci z zarządu rzeszowskiego CBŚP. Jak ustalili, narkotyki były produkowane w powiecie krakowskim. Funkcjonariusze dotarli do miejsca, gdzie produkowano hurtowe ilości amfetaminy. Okazało się, że na prywatnej posesji funkcjonowała cała linia produkcyjna służąca wytwarzaniu narkotyku.

– Laboratorium znajdowało się w pomieszczeniach gospodarczych, gdzie funkcjonariusze ujawnili liczne odczynniki, środki chemiczne i urządzenia, a także szkło laboratoryjne w postaci kolb i zlewek. W jednym z pomieszczeń znajdował się również basen ogrodowy wypełniony wodą wykorzystywaną w procesie schładzania. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli kilkudziesięciolitrowe beczki z zawartością płynnej amfetaminy oraz substancji poreakcyjnej – informuje CBŚP.

Łącznie funkcjonariusze znaleźli 163 kilogramy amfetaminy, wartej blisko 1,2 mln złotych. Oprócz tego policjanci odkryli 80 kilogramów nieznanej substancji, która została zabezpieczona do badań laboratoryjnych. CBŚP zatrzymało pięciu podejrzanych i doprowadziło ich do Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu. Tam mężczyźni usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Wobec wszystkich sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

– Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono mienie należące do podejrzanych warte blisko 177 tys zł – informuje w komunikacie CBŚP.

Czytaj także: Nowy Sącz. 18-latka potrącona na pasach. Kierowca trzeźwy

Fot. CBŚP