Sukces cyklu wystawek

Sukces cyklu wystawek

Po zimowej hibernacji i wiosennej izolacji w Nowym Sączu nieśmiało rozkwita sezon kulturalny. Zainaugurował go cykl wystawek pod wspólnym tytułem „Idź precz, już Cię nie potrzebuję!”.

Z uwagi na obowiązujące ograniczenia wynikające z pandemii, wystawki nie są prezentowane w żadnej galerii, ale na wolnym powietrzu. Nie można się również gromadzić, dlatego wystawka ma charakter objazdowy. Przez cały tydzień wystawka wystawiana jest w innej dzielnicy.

Na wystawkach prezentowane są głównie prace twórców nieprofesjonalnych tworzone ze wszystkiego, czego twórcy nie chcą już w domu.

Kto dotychczas nie miał okazji oglądać wystawki ostatnią szansę ma w najbliższy piątek 24 kwietnia w dzielnicy Zabełcze. Mieszkańcy Nowego Sącza z wielkim zadowoleniem przyjęli cykl plenerowych wystawek:

– W tych ciężkich czasach bardzo się już stęskniliśmy za kulturą i sztuką. Ogromnie się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w kwietniowych wystawkach – powiedziała nam Leśniakowa.

Duża część prac prezentowanych na wystawkach trafiła już do zbiorów prywatnych kolekcjonerów odwiedzających wystawki ze swoimi wózkami. O kolejnych wydarzeniach kulturalnych niebawem poinformujemy.

Wojciech Fulon

Share on twitter
Share on facebook