,,Roznieście to miasto". Prezydent przekazał studentom klucze do Nowego Sącza [zdjęcia, film]

Dziś rano ulicami Nowego Sącza przeszedł kolorowy pochód studentów PWSZ, którzy rozpoczęli swoje tradycyjne święto. Żacy jak co roku wyruszyli sprzed Dworca PKP, by u stóp ratusza odebrać z rąk prezydenta symboliczne klucze do bram miasta. Wilkonalia potrwają do soboty, kiedy to na tak zwanym placu Starej Sandecji będzie naprawdę głośno. Tegoroczna gwiazda imprezy to zespół Happysad, o czym pisaliśmy TUTAJ.

wsb3

- Wyszliśmy do was z zazdrością, bo dla nas te czasy już minęły. Bawcie się, weselcie. Roznieście to miasto - mówił do studentów prezydent Ludomir Handzel, po czym dodał ze śmiechem - oczywiście z umiarem.

Kiedy klucze do miasta trafiły w ręce studentów, na sądeckim rynku zabrzmiały okrzyki radości.

- Dziękujemy za zaufanie studentom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Jestem przekonany, że 21 święto żaków sądeckich naszej uczelni, dzisiaj po raz pierwszy pod szyldem Wilkonalia, będzie równie udane i tak wspaniałe jak poprzednie Juwenalia - mówił rektor Mariusz Cygnar. - Jestem przekonany panie prezydencie, że w poniedziałek ratusz będzie w tym samym miejscu, co w chwili obecnej.

Następnie przedstawicielki studenckiego samorządu zaprosiły wszystkich na Wilkonaliowe wydarzenia: imprezy w klubie La Rocca oraz sobotnie koncerty na placu ,,Starej Sandecji". Jak przyznały, organizacja święta była sporym wyzwaniem. - Jestem dumna, że to się udało. Nie ukrywamy, że było naprawdę ciężko - przyznała Monika Dyrlaga, przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Studentów.

Na koniec tradycyjnie rozstrzygnięto konkurs na najciekawsze przebranie pochodu.

- Mój strój to Sewn Chaos Orianna z gry League of Legends. Można powiedzieć, że przygotowania trwały jakieś 1,5 tygodnia, ale perukę robiłam około miesiąca. Jest robiona na szydełku - wyjaśnia Weronika Plata z Instytutu Technicznego, która w tym roku zdobyła pierwsze miejsce. Podczas ubiegłorocznego korowodu również zwracała uwagę swoim strojem, wcielając się w zielonoskórą prawniczkę.

Dziś oprócz różowej Weroniki na podium znalazł się Kaczor Donald oraz wampir-metal.

- Nie miałem pomysłów, a to przebranie było dość proste do zrealizowania. Nie wymagało wiele wysiłku, a wygląd jest nie najgorszy, zwłaszcza, kiedy ma się pelerynę. Tu trzeba było coś podszyć, tam coś dokupić i wyszło - mówi Franciszek Winiarski, który brał udział w studenckim pochodzie już po raz trzeci. Tym razem zadbał nawet o najdrobniejsze szczegóły swojego przebrania, doklejając sobie czarne, długie tipsy.

Choć tradycyjnie święto żaków rozpoczyna się wraz z pochodem, to sądeccy studenci już wczoraj mieli okazję uczestniczyć w Wilkonaliowym Starym Kinie. Główne wydarzenia imprezy zaplanowano jednak na sobotę. Start już o godzinie 16:00. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, a wstęp jest darmowy. Poniżej szczegółowy harmonogram Wilkonaliów.

15 maja - ŚRODA
19:00 Wilkonaliowe Stare Kino

16 maja - CZWARTEK
9.30 STUDENCKI POCHÓD ULICAMI MIASTA NOWEGO SĄCZA PO ODBIÓR KLUCZY (start z dworca PKP)
21:00 WILKONALIOWY BEFOR PARTY W KLUBIE LA ROCCA Wilkonalia 2019 w Klubie La Rocca

17 maja - PIĄTEK
21:00 Wilkonalia 2019 w Klubie La Rocca

18 maja - SOBOTA - KONCERTY NA PLACU STAREJ SANDECJI
16:00 Rozpoczęcie Wilkonaliów 2019
16:15 Konkursy z nagrodami
16:30 Zespół LITESOUND
17:30 Konkursy z nagrodami
18:00 Zespół JESTEŚMY
19:00 Konkursy z nagrodami
20:00 HAPPYSAD
22:00 After party w klubie LAROCCA Wilkonalia 2019 w Klubie La Rocca

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.