Studenci nowosądeckiej WSB-NLU zapraszają do pomocy małej Marysi, która walczy z białaczką

Raz w roku jest taki dzień, w którym rektor nowosądeckiej Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University zamienia garnitur na sportowy strój i wraz ze swoimi studentami biegnie na ratunek małemu dziecku. To się dzieje od 2014 roku. Raz w roku. Ponownie będzie się działo już niedługo – 5 i 6 czerwca. Kilkuset ludzi, a może kilka tysięcy doświadczy spektakularnego skoku endorfin. Poczują się szczęśliwi. Czemu?

Po pierwsze dlatego, że pobiegają, a bieganie, jak każda aktywność fizyczna – powoduje wyzwalanie hormonów szczęścia. Po drugie dlatego, że biegając pomogą małej dziewczynce, która walczy z białaczką limfoblastyczną. Tegoroczna – ósma edycja wydarzenia „Run 4 a Smile” organizowanego przez studentów nowosądeckiej Wyższej Szkoły Biznesu dedykowana jest  6 – letniej Marysi Zwolińskiej z Klęczan, podopiecznej Stowarzyszenia Sursum Corda.

Pierwsza edycja Run 4 a Smile, czyli biegu po uśmiech została zorganizowana w 2014 r. Wzięło w niej udział niespełna 200 studentów. Z każdym rokiem było ich coraz więcej. Dzięki tej akcji charytatywnej już siedem razy udało się wesprzeć potrzebujące dzieci. Oprócz celu głównego jakim jest pomoc podopiecznym Sursum Corda, projekt Run 4 Smile realizuje także inne misje. Zależy nam na ukazaniu Nowego Sącza jako miasta międzynarodowego, otwartego na różne kultury, oraz propagowanie aktywnego, zdrowego i bezpiecznego sposobu spędzania czasu wolnego” – tłumaczą organizatorzy.

Marysia Zwolińska choruje od czerwca 2020 roku. W momencie gdy postawiono diagnozę, skończył się dla niej czas radosnego dzieciństwa. Musiała zrezygnować z chodzenia do przedszkola. Zamiast zabaw z rówieśnikami na podwórku przeżywa trudne chwile na szpitalnym oddziale onkologicznym

Córeczka przeszła już kilkanaście cykli chemioterapii, w chwili obecnej realizuje protokół leczenia chemią podtrzymującą w tabletkach. Bardzo chcemy wierzyć, że najgorsze jest już za nami, że choroba niedługo zostanie pokonana.  Ciągle wyjazdy do szpitala, konsultacje, badania, to duże wydatki, na które brakuje nam już środków. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc, dzięki której znacznie łatwiej nam i Marysi będzie przetrwać ten trudny czas – apelują rodzice dziewczynki.

W zależności od sytuacji epidemicznej Run 4 a Smile odbędzie się albo tradycyjnie – jak w latach 2014-2019 – w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu, albo jako e-rywalizacja, jak w ubiegłym roku.

Szczegóły na stronie internetowej WSB-NLU oraz w mediach społecznościowych – TUTAJ.

Patronem medialnym wydarzenia jest “Dobry Tygodnik Sądecki”.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.