Strażacy z całej Polski w żałobie. Zginęli ich koledzy

Strażacy z całej Polski w żałobie. Zginęli ich koledzy

Strażackie strony internetowe przybrały dziś czarno-białe barwy. To jedna z oznak żałoby, w której łączą się funkcjonariusze PSP i druhowie OSP z całej Polski. Rano, spiesząc z pomocą, zginęli ich koledzy.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w miejscowości Czernikowo (pow. toruński, woj. kujawsko-pomorskie). Po godzinie 5:00 na drodze krajowej nr 10 samochód Ochotniczej Straży Pożarnej z tej miejscowości, jadąc alarmowo do pożaru sadzy, zderzył się z autem ciężarowym.

W strażackim pojeździe było 5 druhów OSP Czernikowo. Dwóch z nich zginęło, a trzech zostało rannych. Dwóch spośród poszkodowanych jest również funkcjonariuszami PSP.

Osoby, które zginęły, to 29-letnia Ewelina – ratowniczka medyczna i pielęgniarka oraz 62-letni Zdzisław – kierowca samochodu OSP Czernikowo, który pracował w Urzędzie Gminy jako konserwator.

Dziś ratownicy wypełniając swoją misję – niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, ponieśli najwyższą ofiarę tracąc życie! – czytamy w komunikacie Państwowej Straży Pożarnej.

Wyrazy współczucia dla rodzin zmarłych złożył w imieniu strażackiej społeczności Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

fot. ilustr. Pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama