Stary Sącz, Wielki Wygon: są pieniądze na przygotowanie gruntu pod Strefę Aktywności Gospodarczej

Stary Sącz jest jednym z pięciu  miast w Małopolsce, których wniosek  o utworzenie Strefy Aktywności Gospodarczej został rozpatrzony pozytywnie. Samorząd pozyskał w związku z tym fundusze na uzbrojenie działek i budowę dróg w rejonie ulicy Wielki Wygon. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Renault2

Koszt inwestycji toi ponad 1, 5 mln zł, zaś zakres obejmie roboty drogowe, instalację oświetlenia dróg i chodników, częściowe uzbrojenie terenu (kanalizacja sanitarna i burzowa) oraz budowę sieci wodociągowej.

- Impuls do działania dały spotkania z lokalnym biznesem –mówi Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza. - Tworzymy jednolitą i uzbrojoną strefę aktywności gospodarczej z funkcjonalnym układem drogowym i parkingowym. Ze względu na rolniczo - turystyczny charakter naszej gminy kwestia dostępu do kompleksowo uzbrojonych terenów inwestycyjnych jest kwestią kluczową w dla wszystkich potencjalnych przedsiębiorców.

Jak podkreśla Kazimierz Gizicki, zastępca burmistrza - Strefa Aktywności Gospodarczej zlokalizowana jest przy północnej granicy Starego Sącza w odległości około kilometra od skrzyżowania z drogą wojewódzką i ten dojazd do SAG stanowił istotny czynnik przy podejmowaniu decyzji o lokalizacji terenów inwestycyjnych w Starym Sączu .

- Ta inwestycja może w dłuższej perspektywie czasu okazać się kluczowa dla rozwoju gminy. Mamy na względzie długofalowe planowanie i właściwy poziom warunków życia mieszkańców – podsumowuje Kazimierz Gizicki.

fot.www.stary.sacz.pl

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.