Stary Sącz. Tłumy pożegnały druha Antoniego Piętkę

Stary Sącz. Tłumy pożegnały druha Antoniego Piętkę

Stary Sącz, pogrzeb Antoniego Piętki

Przez starosądeckie ulice ciągnął tłum strażaków, znajomych i krewnych druha Antoniego Piętki. Wczoraj wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nowym Sączu został odprowadzony na miejsce wiecznego spoczynku.

Jak pisaliśmy TUTAJ, Antoni Piętka zmarł 23 sierpnia. Miał 73 lata, z czego 50 poświęcił służbie strażaka ochotnika. Był członkiem OSP w Starym Sączu, a przez kilka lat także naczelnikiem tej jednostki i komendantem gminnym. W 2001 roku został członkiem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, a od 2006 roku pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nowym Sączu.

Msza święta pogrzebowa, która została odprawiona wczoraj w kościele św. Elżbiety w Starym Sączu, zgromadziła tłumy. Rodzina zmarłego prosiła wcześniej, by nie przynosić kwiatów, a zamiast tego wesprzeć OSP w Starym Sączu datkami wrzucanymi do puszek.

,,Druh Antoni Piętka pochodzący z moich rodzinnych Gołkowic całe dorosłe życie związany był z OSP w Starym Sączu. Przeszedł wszystkie szczeble strażackiej aktywności od dowodzenia jednostką aż do władz wojewódzkich związku. Bogu na chałę, ludziom na pożytek – to była zasada, którą kierował się całe życie. Niech odpoczywa w pokoju” – napisał dziś poseł Jan Duda.

fot. Oddział Powiatowy ZOSP RP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama