Stary Sącz. Środowiskowy Dom Samopomocy zostanie rozbudowany

Stary Sącz. Środowiskowy Dom Samopomocy zostanie rozbudowany

Stary Sącz, Środowiskowy Dom Samopomocy

Środowiskowy Dom Samopomocy w Starym Sączu przejdzie metamorfozę. Wczoraj (23 marca) burmistrz Jacek Lelek podpisał umowę na przebudowę i rozbudowę obiektu na osiedlu Cyganowice.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Starym Sączu prowadzony jest przez stowarzyszenie Gniazdo. Jego podopiecznymi są osoby z niepełnosprawnościami.

Gmina Stary Sączu otrzymała na rozbudowę obiektu pieniądze z programu Polski Ład, a jej wkład w wysokości około 1 miliona złotych z własnego budżetu pokryje 15% kosztów inwestycji. Budową zajmie się firma Instalacje Budownictwo Marcin Pietruszka z Podegrodzia. Cena, na jaką po negocjacjach przystał wykonawca, to 6 095 158 83 zł. Prace ruszą jeszcze w tym roku i potrwają około dwóch lat. W jesieni tego roku nowa część obiektu powinna być już w stanie surowym.

To jest dla nas bardzo ważna inwestycja w obszarze polityki społecznej i cieszę się, że uda się nie tylko poprawić warunki podopiecznym Gniazda, ale nawet rozszerzyć działalność o terapię i rehabilitację – mówił burmistrz Jacek Lelek.

Jak wyjaśnia, inwestycja prowadzona będzie w dwóch etapach. Najpierw powstanie nowa część i odbędzie się jej odbiór oraz przeprowadzka podopiecznych, a po tym ruszy przebudowa starej części obiektu.

Poniżej wizualizacje projektu, którego autorem jest Mirosław Ogórek.

fot. UM w Starym Sączu

Czytaj też: Limanowa. Prace drogowe niemal na każdym kroku

Share on twitter
Share on facebook