Stary Sącz: słowiańskie lalki dobrych życzeń i pokaz dawnej mody na Jarmarku św. Kingi

W najbliższy weekend jedno z najstarszych miast w naszym kraju powróci do swojej dumnej przeszłości. 22 i 23 lipca starosądeckim rynkiem zawładną bractwa rycerskie i starodawne warsztaty rzemieślnicze. Nie braknie także dawnej kuchni, pokazu mody słowiańskiej oraz muzyki.

PROTE2

Bractwo św. Jakuba zaprasza wszystkich zainteresowanych na degustację średniowiecznej kuchni i na warsztaty walki mieczem treningowym. Zaprezentuje również własnoręcznie wykonane wyroby rzemieślnicze, które przetestuje podczas pokazów średniowiecznego fechtunku.

Sądeckie Rycerstwo Zakonu Księżnej Kingi zaproponuje pokaz zdobienia szkatuł, malarstwo średniowieczne na desce, pokaz uzbrojenia średniowiecznego oraz kram z wyrobami metalowymi i drewnianymi.

Drużyna Wczesnośredniowieczna Czarny Żmij pokaże na czym polega kowalstwo, zaś na innych stoiskach obejrzymy pokazy tkactwa, snycerstwa, tokarstwa i bursztyniarstwa oraz warsztat świecownika.

Ciekawie zapowiada się też prezentacja Parku Historycznego Słowiański Gród. Będzie okazja, żeby spróbować swoich sił w wykonywaniu papieru czerpanego, pisaniu gęsim piórem, wybijaniu monet, oraz wykonywaniu motanek, czyli słowiańskich lalek dobrych życzeń.

Będzie można także zobaczyć pokaz mody słowiańskiej i wziąć udział w „średniowiecznej dyskotece”.

Program przygotowywany był z myślą o tym, by na jarmarku nie tylko oglądać, ale uczestniczyć w warsztatach od nauki tańców dawnych i fechtunku po wyrabianie świec z wosku pszczelego.

Jarmark św. Kingi to również koncerty, widowiska plenerowe i oratorium o św. Kindze. Odbywa się w ramach starosądeckich obchodów roku św. Kingi w 725 rocznicę śmierci księżnej założycielki zakonu klarysek.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM IMPREZY ZNAJDZIESZ TUTAJ.

fot. www.starysacz.pl

 

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Studio DTS

W siedzibie spółki Newag w Nowym Sączu, w obecności Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, zaprezentowano działanie nowoczesnego toru testowego, który powstał w ramach najnowszych inwestycji nowosądeckiego producenta taboru szynowego.

Najczęściej wyświetlane
Cechini

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]