Stary Sącz. W planach centrum rekreacji, skatepark, punkt widokowy i wiele innych atrakcji

Stary Sącz. W planach centrum rekreacji, skatepark, punkt widokowy i wiele innych atrakcji

Do gminy Stary Sącz trafiło 8 milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zostaną one przeznaczone m.in. na pumptrack, skatepark, czy miejsca rekreacji, które powstaną nad Dunajcem w okolicy ulicy Podegrodzkiej.

Jak podkreśla burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, przyznane środki, to ogromny zastrzyk dla inwestycji, które przede wszystkim będą służyć podniesieniu atrakcyjności turystycznej gminy.

Pieniądze przeznaczymy na poprawienie i rozbudowę infrastruktury wokół najważniejszych naszych atrakcji. Mam tu na myśli między innymi budowę parkingu przy Parku Wodnym „Stawy” i Bobrowisku, doprowadzenie do kompleksu kąpielowego infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, budowę parkingu na Woli Kroguleckiej dla odwiedzających punkt widokowy – informuje gospodarz gminy.

Lista inwestycji, które zostały zaplanowane obejmuje budowę ciągów pieszo-spacerowych prowadzących z miejsc parkingowych do centrum miasta. Mają one poprawić dostępność atrakcji turystycznych. Ponadto powstanie mostek na rzece Moszczeniczanka oraz sieć wodociągowo-kanalizacyjna dla Parku Wodnego Stawy i pobliskiego centrum rekreacyjnego. Zostanie tam również wybudowana droga.

W Przysietnicy powstanie punkt widokowy, a w Barcicach – powiększy się przystań rowerowa, natomiast w Moszczenicy centrum rekreacyjne zostanie przebudowane w ogólnodostępny  kompleks sportowo-rekreacyjny.

Budowa centrum rekreacji w Starym Sączu, w którym znajdować się będą: pumptrack, street workout, ścieżki spacerowe, miejsca odpoczynku i zieleń oraz powstanie ścieżki rowerowej na os. Lipie wraz z budową parkingu dla turystów również jest w planach gospodarza gminy. Na liście inwestycji, które zostaną zrealizowane z rządowego funduszu znalazło się również powstanie Punktu Obsługi Rowerzysty w Gołkowicach.

Reklama