Stary Sącz: jest gwarancja finansowania budowy hali sportowej

Stary Sącz zdobył dofinansowanie do budowy pełnowymiarowej hali sportowej. Budżet inwestycji zasili ponad 5 mln złotych.

wsb3

Niedawno gminie udało się uzyskać kwotę w wysokości 5,2 mln zł na remont i rozbudowę „Galerii pod 5”. Na obiekt sportowy udało się zdobyć dokładnie 5 368 912, 35 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Łączny koszt inwestycji to 7 168 229,84 zł. Hala powstanie przy Szkole Podstawowej nr 1. Z projektu wynika, że będzie miała 200 miejsc na trybunach.

- Pracy administracyjnej jest przed nami bardzo dużo, ale to co najistotniejsze już mamy. Zakładam, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to hala powinna być gotowa najpóźniej na początku 2020 roku – mówi burmistrz Jacek Lelek.

Hala będzie stykała się ścianą z budynkiem istniejącej szkoły podstawowej. Ta część zabudowy, która będzie kolidowała z projektowaną rozbudową przeznaczona zostanie do rozbiórki. Sala, podobnie jak ta przy Szkole Podstawowej nr 2, będzie służyła całej lokalnej społeczności.

- Hala sportowa ma służyć szkole, a w godzinach pozalekcyjnych  - mieszkańcom, klubom sportowym i innym rozgrywkom od świtu do późnych godzin wieczornych – dodaje burmistrz.

fot. pixabay.com

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.