Stary Sącz: galeria pod Piątką zostanie wyremontowana i rozbudowana

Galeria pod 5 w Starym Sączu zyska nowy blask, zostanie wyremontowana i rozbudowana. Koszt inwestycji opiewa na 9,2 mln złotych, z czego 5,2 mln będzie pochodzić z dofinansowania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego przeznaczonego dla Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari właśnie na ten cel. 

wsb3

Planowany jest gruntowny remont istniejącego budynku i rozbudowanie go o część z dwiema kondygnacjami nadziemnymi i dwiema podziemnymi. Część kondygnacji podziemnych zostanie ukryta pod płytą ogólnodostępnego placu. W podziemiu będzie miejsce na wystawy. Hol, sale warsztatowe, informacja turystyczna i pomieszczenia pomocnicze będą umiejscowione w części nadziemnej na poziomie parteru. Na piętrze planowane jest umieszczenie sal warsztatowych. Pomieszczenia administracyjne zajmą poddasze.

,,W istniejącej kamienicy powstaną m.in. trzy sale warsztatowe o łącznej powierzchni 101 m2, informacja turystyczna – 32 m2, dwie sale warsztatowe o łącznej powierzchni: 121 m2. W części nowej znajdą się m.in. sala kameralna – 47 m2, sala galeryjna – 218 m2, dwie sale ekspozycyjne (prace będą eksponowane również na antresoli), a na parterze zaplanowano hol z kawiarnią"- informuje Urząd Miasta w Starym Sączu.

Finał realizacji zadania pt. ,,Modernizacja i rozbudowa Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu na potrzeby działalności i edukacji kulturalnej oraz aktywności społecznej mieszkańców" jest planowany na 2020 rok. Urzędnicy mają już pozwolenie na budowę. Po rozbudowie powierzchnia użytkowa będzie wynosiła 1375 m2, z czego 840 m2 stanowić będzie rozbudowa obiektu.

 ,,Projekt został uzgodniony przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Zewnętrzna forma istniejącego budynku zostanie w całości zachowana – zgodnie z historycznym wyglądem. Wszystkie elementy zostaną odnowione bądź odtworzone. Część rozbudowana nie będzie przewyższała obiektu istniejącego –nie będzie widoczna od strony Rynku"- informuje urząd.

Źródło/wizualizacje: UM Stary Sącz

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.