Stary Sącz: dwie nastolatki uratowały życie człowieka. Komendant policji podziękował

Gdy pan Adam wychodził ze swojego domu w Starym Sączu -  nagle zasłabł. Widząc to przechodzące obok dziewczęta natychmiast wezwały pomoc, dzięki czemu 81-latek został szybko przetransportowany do szpitala. Lekarz jednoznacznie stwierdził, że w takiej sytuacji o życiu pacjenta decydują minuty, a nawet sekundy i tylko dzięki błyskawicznej reakcji Darii i Patrycji możliwe było uratowanie życia seniora.

Renault2

Wczoraj nastolatki odebrały podziękowania i listy gratulacyjne z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu.

Insp. Jarosław Tokarczyk podziękował za okazanie bezinteresownej pomocy starszemu mężczyźnie, który jak się okazało - jest krewnym jednej z funkcjonariuszek sądeckiej Policji. Komendant przekazał wyrazy uznania rodzicom Darii i Patrycji, a z racji tego, że nastolatki mieszkają na co dzień w Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu, pogratulował też obecnej na spotkaniu dyrektor placówki, Pani Lucynie Dybiec.

- We współczesnym świecie pełnym obojętności na los drugiego człowieka postawa zaprezentowana przez uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu jest godna uznania i powinna być wzorem do naśladowania nie tylko dla rówieśników, ale także dla całego społeczeństwa - powiedział.

 

zdjęcia: KMP w Nowym Sączu

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.