Stara Wieś: załamał się balkon, na którym stały trzy osoby

W jednym z domów w Starej Wsi (gmina Grybów) zerwał się balkon, na którym przebywali ludzie. Do zdarzenia doszło wczoraj (16 lipca) około 12:30.

Załamaniu uległ balkon nad drugą kondygnacją. Cała konstrukcja balkonu utrzymała się na drutach zbrojeniowych, zwisając pionowo wzdłuż ściany budynku. W chwili załamania na balkonie znajdowały się trzy osoby – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Jak informują druhowie z OSP Stara Wieś, do wypadku doszło w przysiółku Strzylawki.

Gdy strażackie zastępy dotarły na miejsce, była tam już karetka pogotowia ratunkowego, której załoga zajmowała się poszkodowanymi. Zwisający balkon był podparty drewnianymi stemplami.

Strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP KSRG Krużlowa Wyżna i OSP Stara Wieś zabezpieczyli teren, a po zakończeniu czynności dochodzeniowo-śledczych prowadzonych przez policjantów, zalecili właścicielowi budynku rozbiórkę balkonu.

Działania zastępów straży pożarnej trwały godzinę. Na miejscu pozostali policjanci, pracujący nad wyjaśnieniem okoliczności wypadku.

 

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.