Nowy Sącz: stało się nieszczęście... Przyjaciele Tomka walczą, aby wrócił na boisko i do dzieciaków

Mały Tomek dorastał na sądeckim osiedlu Milenium. Bawił się w wiosce indiańskiej, uczył się w "dziewiętnastce", a później  - kiedy stał się już  "dużym Tomkiem" - w  Samochodówce. Na boisku przy tej szkole grał z przyjaciółmi w piłkę. "Tu też zapuścił korzenie i zamieszkał razem z żoną Anią i dwójką synów: Igorem i Filipem. To rodowity obywatel Osiedla Millenium. Dziś my, mieszkańcy osiedla nie możemy zostać obojętni. Każda pomoc się liczy, aby Tomasz do nas powrócił"  - piszą jego sąsiedzi i przyjaciele prosząc o wsparcie.

wsb3

Tomasz Lipiński ( rocznik 1987) był najszczęśliwszym facetem pod słońcem, gdy po raz pierwszy został tatą.

"Był dumny, że będzie mógł pokazać synowi świat, nauczyć gry w piłkę, którą tak bardzo kocha. Kochał oglądać mecze, kibicować, ale przede wszystkim grać - zawsze całym sercem. Jest naszym królem strzelców. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że Bóg pozwoli nam zostać rodzicami po raz drugi. W grudniu 2018 roku pojawił się w naszej rodzinie Filip - nasz prezent gwiazdkowy, wyczekany drugi syn! Tomek swoim synom: Igorkowi i Filipkowi poświęcał każdą wolną chwilę. Grał  z nimi w piłkę, chodził na osiedlowy plac zabaw. Był, jest i będzie idealnym tatą. Najlepszym tatą i mężem, za którym tak bardzo tęsknimy i na którego tak bardzo czekamy" - pisze Ania, żona Tomka.

Nieszczęście spadło na rodzinę w te wakacje. 20 lipca Tomek doznał rozległego udaru mózgu. Lekarze dawali mu kilka godzin życia, potem - widząc jak walczy - poprawili rokowania i dawali dobę...

Od 20 lipca minęło już ponad 4 tygodnie. Tomek wygrał mecz o życie. Teraz walczy o zdrowie. Jedynym sposobem na to, aby mógł powoli wracać do sprawności jest kosztowna i intensywna rehabilitacja. Bez wsparcia życzliwych ludzi bliscy nie udźwigną takich wydatków.

Z pomocą pospieszyło sądeckie stowarzyszenie Sursum Corda, które koordynuje zbiórkę funduszy.
Szczegóły akcji  TUTAJ.

Jak pomóc ?
wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe
Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
z dopiskiem/tytułem "Tomasz Lipiński"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift:
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL
przekaż 1% podatku
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz "Tomasz Lipiński"

UWAGA! Akademia Piłkarska GOL jest w trakcie organizacji turnieju charytatywnego podczas którego będzie prowadzona zbiórka na leczenie Tomasza. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

FORDOSOLATO

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.