Wędkarze w Stadłach. Ach, co to była za rywalizacja!

Wędkarze w Stadłach. Ach, co to była za rywalizacja!

23 kwietnia 2022 roku na Dużym Stawie w Stadłach odbyła się I Edycja Otwartej Ligi Feederowej Method & Clasic Koła PZW 33 Stary Sącz. Pogoda, na szczęście, dopisała – niestety nie wszyscy mogą powiedzieć to samo o rybkach.

Przebieg zawodów na Stadłach

Kiedy wybiła godzina 7:00, wszyscy zebrali się na miejscu – rozpoczęły się odprawa i losowanie. O godzinie 9., kiedy już każdy wędkarz znalazł swoje stanowisko i przygotował się do rywalizacji, zarzucono pierwsze wędki. W tym momencie rozpoczęła się zabawa.

Niektórzy startujący złowili rybki już na samym początku zawodów, co jeszcze bardziej zaostrzyło rywalizację.

Część zawodnicza trwała do godziny 13:00. Następnie poszły w ruch waga i siatka, a sędziowie zaczęli podsumowywać wyniki. Podczas oczekiwania na listę zwycięzców uczestnicy zawodów delektowali się wspólnym posiłkiem. Ciepłego jedzenia nie może przecież zabraknąć!

Nie ma przegranych – są tylko wygrani

Kiedy każdy był już najedzony, nadeszła wyczekiwana chwila – sędziowie ogłosili wyniki. Pierwsze miejsce z wagą 6850 g zdobył Sławomir Bryja z Koła PZW 16 Nowy Targ. Drugie miejsce, tym razem z wagą 4820 g, wywalczył Sławomir Dąbrowski z Koła PZW 33 Stary Sącz. Podium zamknął Zdzisław Śmietana (z wagą 1950 g) – również członek Koła PZW 33 Stary Sącz.

Na podium zmieściły się co prawda tylko trzy osoby, ale nikt nie wrócił do domu z pustymi rękami. Organizatorzy zawodów zadbali o to, żeby każdy, kto brał udział w rywalizacji, otrzymał upominek. Dla pierwszych trzech miejsc przewidziano bardzo wartościowe nagrody, a dla pozostałych – małe nagrody pocieszenia.

Pomysłodawcy Ligi Feederowej mają też w zanadrzu główną nagrodę dla zwycięzcy całej sekcji. Walka toczy się o krzesło feederowe.

A po zawodach – czas posprzątać

Dzięki współpracy Koła PZW 33 Stary Sącz ze Sklepwędkarski.pl pojawiła się możliwość udziału w konkursie Rapala, który dotyczy sprzątania brzegów łowisk. Wszyscy zawodnicy wraz ze swoimi dziećmi zabrali się do uprzątania okolic Dużego Stawu na Stadłach. Akcja #ekorapala odniosła wielki sukces – brzeg akwenu na Stadłach lśni teraz czystością.

Następne zawody już niebawem, więc do zobaczenia nad wodą…

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.