Sprzedawał alkohol, choć nie miał zezwolenia. Teraz poniesie konsekwencje

Właściciel jednego ze sklepów spożywczo-przemysłowych w Mszanie Dolnej poniesie konsekwencje swojej nielegalnej działalności. W ubiegły czwartek (16 maja) policjanci z miejscowego komisariatu policji przy współudziale funkcjonariuszy z Urzędu Celno-Skarbowego w Nowym Sączu ujawnili, że mężczyzna sprzedaje alkohol mimo braku zezwolenia.

Renault2

Policjanci zabezpieczyli łącznie około 1200 sztuk różnego rodzaju napojów alkoholowych, w tym piwa, wina i wódki. Za sprzedaż takiego towaru bez wymaganych uprawnień grozi kara grzywny od 100 zł do nawet 720 000 zł. Zgodnie z polskim Kodeksem Karnym traktowane jest to jako przestępstwo.

Sprawą zajmują się funkcjonariusze Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej. Jak przypominają - zagadnienie z przepisami zawartymi w Ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, przedsiębiorca sprzedający alkohol, musi posiadać stosowne zezwolenie.

fot. KPP w Limanowej

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.