Spełniło się sportowe marzenie Rafała Dudka

Sądeczanin Rafał Dudek – gwiazda federacji DSF Kickboxing Challenge, jako pierwszy Polak w historii podpisał kontrakt na kilka walk z Glory World Series - największą federacją kickboxingu na świecie. Bez względu na kontrakt z Glory, Rafał nadal pozostaje zawodnikiem DSF Kickboxing Challenge.

wsb3

Na gali Glory w USA walczyło dotąd dwóch Polaków: Paweł Jędrzejczyk i Łukasz Pławecki. Rafał Dudka jest pierwszym, który podpisał  kontrakt długoterminowy.

-  Dla mnie jako zawodnika z 15 letnim stażem jest to w pewnym sensie spełnienie sportowych ambicji.  Zaczynając swoją przygodę z kickboxingiem nigdy nie myślałem że, będę tu gdzie teraz jestem! – cieszy się sportowiec. - Jestem związany z najlepszą organizacją kickboxingu w Polsce i teraz wiążę się z najlepszą na świecie. To dla mnie wielki prestiż ale też motywacja i zobowiązanie, bo jestem ambasadorem Nowego Sącza.

Na jubileuszowej, dziesiątej gali DSF Kickboxing Challenge w Nowym Sączu  Dudek 10 zmierzy się Rafałem Jackiewiczem. Impreza odbędzie się 23 czerwca.

- Przede mną ogromne wyzwanie! Moim rywalem będzie bokserski mistrz. Rafal byl pretendentem do tytułu mistrza Świata IBF, mistrzem Europy wagi pośredniej w boksie! Ma na koncie walki z najlepszymi bokserami na świecie. Walka odbędzie się na zasadach mojej ukochanej formuły K-1! Jestem dumny, jako urodzony i wychowany w Nowym Sączu, że będę miał zaszczyt stanąć do pojedynku wieczoru! To ukoronowanie ponad 140 walk na całym świecie – mówi Rafał  Dudek.

Rafał jest amatorskim i zawodowym Mistrzem Polski w K-1, brązowym medalistą Mistrzostw Europy WAKO European Championships (2012 Ankara) i zdobywcą  tytułu Intercontinental Low Kick Super Welter Weight Champion, (Trynidad, Tobago). Do pojedynków przygotowuje się w holenderskim klubie Mike’s Gym.  Jego trenerami byli Andrzej Śliwa oraz później Tomasz Mamulski (trener Reprezentacji Polski w K-1).

Sportową pasję Rafał dzieli z żoną Katarzyną, o której pisaliśmy TUTAJ.

fot. biuro prasowe UM Nowego Sącza, archiwum Katarzyny i Rafała Dudków

TEB

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.