Spełniło się sportowe marzenie Rafała Dudka

Sądeczanin Rafał Dudek – gwiazda federacji DSF Kickboxing Challenge, jako pierwszy Polak w historii podpisał kontrakt na kilka walk z Glory World Series – największą federacją kickboxingu na świecie. Bez względu na kontrakt z Glory, Rafał nadal pozostaje zawodnikiem DSF Kickboxing Challenge.

Na gali Glory w USA walczyło dotąd dwóch Polaków: Paweł Jędrzejczyk i Łukasz Pławecki. Rafał Dudka jest pierwszym, który podpisał  kontrakt długoterminowy.

–  Dla mnie jako zawodnika z 15 letnim stażem jest to w pewnym sensie spełnienie sportowych ambicji.  Zaczynając swoją przygodę z kickboxingiem nigdy nie myślałem że, będę tu gdzie teraz jestem! – cieszy się sportowiec. – Jestem związany z najlepszą organizacją kickboxingu w Polsce i teraz wiążę się z najlepszą na świecie. To dla mnie wielki prestiż ale też motywacja i zobowiązanie, bo jestem ambasadorem Nowego Sącza.

Na jubileuszowej, dziesiątej gali DSF Kickboxing Challenge w Nowym Sączu  Dudek 10 zmierzy się Rafałem Jackiewiczem. Impreza odbędzie się 23 czerwca.

Przede mną ogromne wyzwanie! Moim rywalem będzie bokserski mistrz. Rafal byl pretendentem do tytułu mistrza Świata IBF, mistrzem Europy wagi pośredniej w boksie! Ma na koncie walki z najlepszymi bokserami na świecie. Walka odbędzie się na zasadach mojej ukochanej formuły K-1! Jestem dumny, jako urodzony i wychowany w Nowym Sączu, że będę miał zaszczyt stanąć do pojedynku wieczoru! To ukoronowanie ponad 140 walk na całym świecie – mówi Rafał  Dudek.

Rafał jest amatorskim i zawodowym Mistrzem Polski w K-1, brązowym medalistą Mistrzostw Europy WAKO European Championships (2012 Ankara) i zdobywcą  tytułu Intercontinental Low Kick Super Welter Weight Champion, (Trynidad, Tobago). Do pojedynków przygotowuje się w holenderskim klubie Mike’s Gym.  Jego trenerami byli Andrzej Śliwa oraz później Tomasz Mamulski (trener Reprezentacji Polski w K-1).

Sportową pasję Rafał dzieli z żoną Katarzyną, o której pisaliśmy TUTAJ.

fot. biuro prasowe UM Nowego Sącza, archiwum Katarzyny i Rafała Dudków

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.