Solna Wieliczka mistrzem Małopolski, Poprad Stary Sącz z brązem

W Starym Sączu zakończył turniej finałowy siatkówki kadetek o tytuł najlepszej drużyny Małopolski. Mistrzem został zespół Solna Wieliczka, na trzecim miejscu uplasował się Poprad Stary Sącz.

Półfinały
Solna Wieliczka B – Poprad Stary Sącz 3:2
Solna Wieliczka A – STS Sandecja 3:0
Finały
Mecz o III miejsce
Poprad Stary Sącz – STS Sandecja 3:2 (17:25, 25:14, 20:25, 25:16, 15:5)
Sędziowali: Mariusz Ferenczak i Gabriela Ferenczak.
Poprad: Król, Tokarczyk, Chlipała, Kruczek, Podgórnik, Borkowska, Florek – libero, Żelazko – libero oraz Izworska.
STS: Gabryś, Mężyk, Wierzbanowska, D. Wojta, Długosz, Gapczyńska, Ogorzałek – libero, Wojciechowska – libero oraz Łubik, Brudzińska, Baran, A. Bochenek.
Mecz był bardzo zacięty, a huśtawką nastrojów związaną ze zmieniającymi się wynikami w setach można by podzielić na kilka spotkań. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęła Sandecja bez problemów wygrywając pierwszego seta i widywało się, że będzie dobrze dla biało czarnych. Jednak druga część meczu to popis gry starosądeczanek. Dzięki bardzo dobrej zagrywce było już 10:1 dla Popradu. Takiej straty nie udało się już odrobić. Trzeci set to znów dobra gra Sandecji, kolejny czwarty, ale tie break to popis skuteczności Popradu, a w efekcie zwycięstwo i trzecie miesjce w turnieju.

Mecz o I miejsce:
Solna A – Solna B 3:0
Klasyfikacja końcowa: 1. Solna Wieliczka A, 2. Solna Wieliczka B, 3. Poprad Stary Sącz, 4. STS Sandecja Nowy Sącz.

Z racji, że w ćwierćfinale Mistrzostw Polski nie mogą uczestniczyć dwa zespoły z tego samego klubu, Sandecja Nowy Sącz mimo zajęcia 4 miejsca również awansowała.