Służby prowadzą postępowanie wyjaśniające w sprawie wczorajszego incydentu w Barcicach [ZDJĘCIA]

Służby prowadzą postępowanie wyjaśniające w sprawie wczorajszego incydentu w Barcicach [ZDJĘCIA]

Służby prowadzą postępowanie wyjaśniające w sprawie wczorajszego incydentu, do którego doszło na przejeździe kolejowym w Barcicach. Pociąg relacji Krynica-Zdrój – Tarnów najechał na samochód osobowy. Do zdarzenia doszło po godzinie 14.00.

Przejazd kolejowy „na Zabroniu” znajduje się raptem kilkaset metrów od przejazdu, w okolicach którego równe dwa miesiące temu doszło do śmiertelnego wypadku. Tym razem nikt nie poniósł poważnych obrażeń. Policja wyjaśnia okoliczności incydentu, postępowanie jest w toku. Formalnie, przyczyna pojawienia się samochodu na torach (w trakcie, gdy od strony Piwnicznej-Zdroju nadjeżdżał pociąg) nie jest jeszcze znana.

Wczorajszy dzień przyniósł także inne zdarzenie z udziałem pociągu i kierowcy samochodu osobowego. Pisaliśmy o tym – TUTAJ. – O godzinie 6.25 zastępy z JRG w Krynicy-Zdroju oraz OSP Muszyna zostały zadysponowane do działań na ulicę Kościuszki w Muszynie. Po przybyciu na miejsce ustalono, że doszło do kolizji samochodu osobowego z pociągiem towarowym jadącym w kierunku Słowacji. Nikt nie został poszkodowany – informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Czytaj także: Nowy Sącz. Ostrzeżenie meteorologiczne na dzisiaj. Prognoza: silny wiatr

Fot: PSP Nowy Sącz / st. ogn. Przemysław Kaczor