Śląskie Utopcowe opowieści i wieczór panieński czyli pełna kultury integracja Sącza z Chorzowem

Śląskie Utopcowe opowieści i wieczór panieński czyli pełna kultury integracja Sącza z Chorzowem

Choć obydwa miasta dzieli spora odległość, dla ludzi chcących się dobrze bawić nie ma rzeczy niemożliwych. Udowodnią to mieszkańcom naszego miasta zespoły artystyczne z Chorzowskiego Centrum Kultury, które na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentują spektakl teatralny zatytułowany „Utopcowe opowieści” oraz musical „Ja się boję sama spać”. A wszystko to w ramach Integracji Artystycznej Chorzów – Nowy Sącz, która odbędzie się  w przyszłym tygodniu, w dniach od 24 do 26 sierpnia.

Do Nowego Sącza przyjadą dwa zespoły: teatr REDUTA ŚLĄSKA oraz Studio MusicaLOVE STEP Tomasza Micha mówi Janusz Michalik, kierownik artystyczny Miejskiego Ośrodka Kultury.

24 sierpnia, o godz. 18, na scenie sądeckiego MOK-u zobaczymy spektakl zatytułowany „Utopcowe opowieści” w reżyserii Iwony Woźniak.

Jest to historia zakorzeniona w śląskiej tradycji – mówi Janusz Michalik. – Zderzenie współczesnego, betonowego świata i ceglanych familoków z utopcową głębiną stawu rybnego ma w założeniu nieść mocne ekologiczne przesłanie i poprzez zabawę przypominać regionalne tradycje.

Dzień później,  25 sierpnia, o godz. 18. również na scenie MOK, sądeccy widzowie będą mogli obejrzeć musical zatytułowany  „Ja się boję sama spać” w wykonaniu Studia MusicaLOVEgo STEP.

Spektakl opowiada o grupie przyjaciółek, które spotykają się na wieczorze panieńskim – opowiada Janusz Michalik. – Przyszła panna młoda zastanawia się czy dobrze wybrała życiowego partnera. Koleżanki są podzielone w swoich opiniach. Początkowo wydaje się, że panie spędzą wieczór w domu na poważnych rozmowach przy lampce wina, nie mają jednak pojęcia, co je jeszcze czeka. Historia pełna zwrotów akcji i absurdalnego humoru. Jak zwykle będzie zabawnie i energetycznie – zapowiada Janusz Michalik.

26 sierpnia, o godz. 17, Studio MusicaLOVE STEP wystąpi także na rynku Nowego Sącza w ramach 11 Anielskiego Jarmarku Sądeckiego.

Wstęp na wszystkie prezentacje jest bezpłatny.

fot.pixabay.com, MOK

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama