Siołkowa: zderzenie osobówek. Jedna zawisła na barierze

Wczoraj (26 lutego) w Siołkowej (gmina Grybów) doszło do zderzenia Volkswagena Polo i Citroena C5. Jeden z pojazdów zatrzymał się na barierze energochłonnej.

PROTGAS6

Na miejsce zdarzenia o 7:40 zadysponowano zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Grybów Biała. Jeszcze przed przyjazdem strażaków osoby podróżujące volkswagenem i citroenem opuściły uszkodzone pojazdy. Nikt nie odniósł obrażeń.

Citroen, który znalazł się na barierze, miał uszkodzony zbiornik paliwa i wyciekał z niego olej napędowy. – W miejscu uszkodzenia zbiornika paliwa podłożone zostały dostarczone przez mieszkańców pobliskich budynków wiaderka, w których gromadzono wyciekające paliwo – informują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu. Drugi pojazd w wyniku zderzenia znalazł się poza jezdnią.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a także rozłączyli instalację elektryczną w citroenie, który po opróżnieniu zbiornika paliwa został przemieszczony przy pomocy wciągarki samochodowej. Ruch na drodze został wtedy chwilowo wstrzymany. Ponadto, dokonano sorpcji substancji, które wyciekły z uszkodzonych pojazdów. Działania zastępów straży pożarnej trwały półtorej godziny.

fot. PSP Nowy Sącz

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]