Senator Stanisław Kogut oddał serce Minister Elżbiecie Rafalskiej

Senator Stanisław Kogut wręczył wielkie, czerwone serce Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Elżbiecie Rafalskiej, jako dowód wdzięczności za pomoc osobom niepełnosprawnym. Stało się to w Stróżach, podczas Jesiennej Zintegrowanej Spartakiady „Złota Jesień Osób Niepełnosprawnych”, której gościem była minister.

Pani minister zwiedziła wszystkie obiekty zarządzane przez Fundację w Stróżach i spotkała się z pacjentami hospicjum. Wcześniej jednak -wraz z wojewodą małopolskim Piotrem Ćwikiem- podpisała akt erekcyjny pod budowę Narodowego Centrum Autyzmu.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co zostało tutaj stworzone przez senatora Stanisława Koguta – powiedziała minister Elżbieta Rafalska.

Kiedy pani mister zwiedzała obiekty Fundacji, młodzi niepełnosprawni, którzy przyjechali z różnych stron Polski, rywalizowali w konkurencjach sportowych. Spartakiada w Stróżach to jedna z wielu imprez organizowanych tutaj w celu integracji uczestników warsztatów terapii zajęciowej.

Powiat Nowosądecki reprezentował starosta Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk i członek Zarządu Franciszek Kantor.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.