Sechna: Prowadzili ciągniki rolnicze połączone w niedozwolony sposób. Jeden z pojazdów przygniótł mężczyznę

Sechna: Prowadzili ciągniki rolnicze połączone w niedozwolony sposób. Jeden z pojazdów przygniótł mężczyznę

Dwa połączone ze sobą ciągniki rolnicze stoczyły się ze skarpy. Jeden z nich przygniótł mężczyznę. Jego stan był na tyle poważny, że na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do zdarzenia doszło w poniedziałek (27 kwietnia) około godz. 10:00 w miejscowości Sechna w powiecie limanowskim.

70-letnia kobieta kierowała ciągnikiem rolniczym m-ki Landini, do którego w sposób niedozwolony został przymocowany za pomocą lin stalowych ciągnik rolniczy marki Ursus wraz z przyczepą wyładowaną obornikiem, kierowany przez 41-letniego mężczyznę. Na stromym zboczu prawdopodobnie oba ciągniki wpadły w poślizg, stoczyły się ze skarpy, a ciągnik marki Ursus wywrócił się i przygniótł mężczyznę – relacjonują funkcjonariusze KPP w Limanowej.

Poszkodowany mężczyzna został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala. Kobiecie nic się nie stało.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Mundurowi ustalali dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia.

Policjanci apelują, by podczas prac polowych zachować szczególną ostrożność. Najczęściej przyczyną podobnych wypadków jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga i zmęczenie. Ogromne znaczenie ma także stan trzeźwości.

fot. KPP w Limanowej

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama