Sandecja zagra ostatni mecz w Ekstraklasie – raport kartkowy

Tradycyjnie już na łamach oficjalnej strony internetowej sandecja.pl opublikowano raport kartkowy. Sądeczanie, którzy opuszczają piłkarską elitę po jednym sezonie swój ostatni mecz w Ekstraklasie rozegrają w sobotę o godz. 18 w Gdańsku.

- Do tej pory zawodnicy naszego zespołu obejrzeli łącznie 88 żółtych kartek i 5 czerwonych. Najwięcej razy w notesie arbitrów "lądował" Plamen Krachunov (12 „żółtek” i 1 „czerwień"). W ostatnim meczu przeciwko Cracovii trzech graczy zostało ukaranych indywidualnie; mowa o Grzegorzu Baranie, Dawidzie Szufrynie oraz Damirze Šovšiciu. Jednak żaden z nich, a nikt inny w naszym zespole nie będzie pauzował za nadmiar kartek – czytamy na łamach witryny.

- Gracze Lechii sumarycznie 84 razy lądowali w notesie sędziego. Najczęściej karanym zawodnikiem z Gdańska jest Daniel Łukasik, który już 9-krotnie oglądał żółtą kartkę. W meczu z Pogonią Szczecin czterech podopiecznych Piotra Stokowca zostało napomnianych przez sędziego Tomasza Kwiatkowskiego (Filip Mladenović, Adam Chrzanowski, Sławomir Peszko i Ariel Borysiuk - przyp. red.); mimo to żaden z gdańszczan nie będzie pauzował w meczu z naszym zespołem – informuje sandecja.pl.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek zawodnik musi pauzować:

- po czwartym napomnieniu - 1 mecz,

- po ósmym napomnieniu - 1 mecz,

- po dwunastym napomnieniu - 2 mecze,

- przy każdym kolejnym co czwartym napomnieniu (szesnastym, dwudziestym itd.) - 2 mecze.

Co nieczęsto się zdarza, tym razem zawieszonych zawodników brak.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Sandecja.pl J.Para

ESPECTO

Wypowiedz się w tej sprawie