Sandecja poradziła sobie z Puszczą. Dobry mecz podopiecznych Dariusza Dudka.

Sandecja Nowy Sącz w trzecim sparingu, wreszcie strzelała bramki i odniosła pewne zwycięstwo nad Puszczą Niepołomice.

Po porażce z GKS Katowice (I liga) i Piastem Gliwice (Ekstraklasa) podopieczni Dariusza Dudka potrzebowali pewnego zwycięstwa. Sądecki zespół znajduje się w dużej przebudowie, do tego zawirowania organizacyjne (niespodziewana dymisja prezesa Arkadiusza Aleksandra). Dlatego zwycięstwo w spotkaniu dwóch pierwszoligowców jest bardzo cenne. Zwłaszcza, że Sandecja pokazała dużą moc w ofensywie, zdobywając cztery gole. W zwycięskiej drużynie wystąpiło trzech testowanych zawodników.

PUSZCZA NIEPOŁOMICE – SANDECJA NOWY SĄCZ 2:4 (1:2)

Boczek 10 (samobójcza), Włodarczyk 90 – Małkowski 28(k), Wawszczyk 30, Błanik 67, Wolny 80(k).

Sandecja (I połowa): Dawid Pietrzkiewicz – Jakub Wawszczyk, Tomasz Boczek, Sebastian Rudol, Rafał Kobryń – Bartłomiej Kasprzak, zawodnik testowany, Jakub Zych, Maciej Małkowski, Damian Chmiel – Svetoslav Dikov.

Sandecja (II połowa): Dawid Pietrzkiewicz – Adrian Basta, Tomasz Boczek, Michal Piter-Bučko, Kamil Słaby – zawodnik testowany (75 zawodnik testowany), Damir Šovšić, Robert Prochownik, Dawid Błanik, Michał Walski – Dawid Wolny.

Tak padły gole:

1:0 – niefortunna interwencja Tomasza Boczka, który próbując zablokować podanie w pole karne, skierował piłkę do własnej bramki.

1:1 – w polu karnym sfaulowany został Damian Chmiel, a podyktowaną jedenastkę wykorzystał Maciej Małkowski.

1:2 – Sandecja poszła za ciosem i po chwili była na prowadzeniu. Obrońcy Puszczy zbyt krótko wybili piłkę po rzucie rożnym, a Jakub Wawszczyk z 18 metrów precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali.

1:3 – piękne uderzenie Dawida Błanika z dystansu i piłka wylądowała pod poprzeczką.

1:4 – w polu karnym sfaulowany został Dawid Wolny i jedenastkę wykorzystał sam poszkodowany.

2:4 –  kontratak Puszczy, która zmniejszyła rozmiary porażki.