Sandecja II, też ważna, choć bez szans na awans - nie ze swojej winy

W cieniu rozgrywek I ligi, bez rozgłosu, do nowego sezonu piłkarskiego, który rozpoczyna się już w najbliższą sobotę, przygotowywały się rezerwy Sandecji.

WSB2020

Drugi zespół biało czarnych w składzie młodzieżowo – juniorskim trenował i grał mecze sparingowe. Wyniki spotkań są obiecujące, ale walka o ligowe punkty, to już zupełnie inna bajka.
Sandecja II – Zyndram Łącko 5:0
Sandecja II – Lubań Maniowy 3:3
Sandecja II – Pcimianka Pcim 4:1
Sandecja II – Karpaty Krosno 2:1

- Mecze były ciekawe – stwierdza trener Sandecja II Janusz Świerad. - Cieszy poziom tych spotkań, zwłaszcza że graliśmy młodym składem, czyli młodzieżowcy, juniorzy oraz Sebastian Szczepański. Zaczynamy ligę, która zweryfikuje przygotowania i oczekiwania piłkarzy oraz kibiców. Pierwszy mecz gramy na wyjeździe w Rabce, w niedzielę, godz. 17.00.

W jakim składzie będzie grała drużyna rezerw? To trudne pytanie. Od kilku lat to trochę takie niechciane dziecko. Mimo, że grają dobrze, często nawet lepiej, awans do III ligi jest nierealny, bo to kosztuje, a jak jest z finansami w klubie przy Kilińskiego, wiadomo.

Szkoda, bo druga drużyna winna być dużym wsparciem pierwszej, ale tego muszą chcieć wszyscy.

Sandecja: w bramce będzie jeden z trzech zawodników trenujących z pierwszym zespołem (Szymon Tokarz, Daniel Bielica, Krzysztof Baran): Sebastian Szczepański, Mateusz Dara, Nikodem Gniecki, Konrad Kuzera, Wiktor Żołądź, Sebastian Wąchała, Karol Matras, Dominik Urban, Kamil Palacz, Kacper Smoleń, Jakub Leśniak, Grzegorz Król, Kacper Orlof, Jan Kuźma, Wojciech Oleksy, Szymon Zygmunt, Kapcer Kołodziej oraz piłkarze z pierwszego zespołu.

IV Liga Wschód
I kolejka
10.08 – sobota
Tarnovia Tarnów - Barciczanka Barcice, 11:00
Poprad Muszyna - Limanovia Limanowa, 12:00
Wolania Wola Rzędzińska - Bocheński KS, 17:00
11.08 - niedziela
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza - Orkan Szczyrzyc, 11:00
Lubań Maniowy - Glinik Gorlice, 16:00
Watra Białka Tatrzańska - Okocimski KS Brzesko, 16:00
GKS Drwinia - Unia Tarnów, 17:00
Wierchy Rabka Zdrój - Sandecja II Nowy Sącz, 17:00
Pauzuje zespół Poprad Rytro.

FORD OSO

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.