Sądeczanki rozgromiły rywalki

W szóstej kolejce ligi kadetek B U-14 zespół UKS Żak Nowy Sącz wysoko pokonał rywalki z Tarnowa i była to trzecia wygrana w sezonie.

UKS Żak Nowy Sącz – MKS Pałąc Młodzieży Tarnów 81:40 (13:8, 33:9, 12:17, 23:6)

Sędziowały: Anna Orzał i Sabina Kosakowska.

UKS Żak: Nadia Klimek 20, Łucja Tokarczyk 20, Wiktoria Mróz 19, Wiktoria Zegzda 8, Anna Olchawa 4, Karolina Olchawa 2, Dominika Oleksy 2, Aleksandra Bania 2, Marta Dziubanowska 2, Anna Chowaniec 2, Martyna Kurzydło, Zofia Szczygieł.

MKS PM: Emilia Wawrzon 25, Nadia Słowik 5, Iga Chodorowska 4, Zofia Chrupek 3, Nadia Gądek 2, Nikola Łazarz 1, Emilia Cichy, Daria Ozga, Karina Ozga, Oliwia Sozańska, Maja Reczek, Amelia Drelicharz.

Oba zespoły sąsiadują w tabeli, ale zwycięstwo sądeczanek dało awans o jedno miejsce. Pierwsza kwarta nie wskazywała na tak wysoki końcowy wynik. Tarnowianki dobrze się broniły, a młode zawodniczki UKS Żak miały problemy z przeprowadzaniem skutecznych akcji. Wszystko to zmieniło się w drugiej kwarcie. Sądeczanki zaczęły grać mocno w obronie przejmując wiele ataków tarnowianek. Szybkie kontry celnymi rzutami kończyły Klimek, Tokarczyk i Mróz. Do przerwy zespół z Nowego Sącza wysoko prowadził 46:17. Po przerwie na parkiecie w drużynie UKS Żak pojawiły się zmienniczki, które utrzymały prowadzenie, ale dały rywalkom odrobić 5 punktów. Czwarta kwarta to znów popis sądeczanek, które znów dały popis skuteczności. Zespół Dawida Kopca ograł wysoko tarnowianki 81:40.