Sądeczanin Wiktor Jeż na turnieju Tenis Europe w Słowenii !

Sądeczanin Wiktor Jeż na turnieju Tenis Europe w Słowenii !

Wiktor Jeż, zawodnik Sądeckiego Towarzystwa Tenisowego FAKRO po rozegraniu kilku turniejów Tenis Europe organizowanych w Polsce przeniósł się na Bałkany, a dokładnie do Słowenii. Polski, wysoki ranking, na który zapracował startując w zawodach krajowych U14, pozwolił mu, jako 13-latkowi, zakwalifikować się bez problemu do turniejów głównych rangi Tenis Europe, z pominięciem kwalifikacji.

W lipcu, w pierwszym turnieju KRKA Open U14 Otocec 2021 Wiktor w rozgrywkach singlowych przeszedł do III rundy zawodów, gdzie uległ 4 rozstawionemu zawodnikowi, Niemcowi Samu Brown. W grze podwójnej wraz z Janem Nowackim Akademia Tenisowa Tenis Kozerki zajął II miejsce, przegrywając w super tiebreaku 7:10. Wicemistrzostwo w turnieju tej rangi dało mu 10 punktów do rankingu Tenis Europe i ogromną satysfakcję z możliwości rywalizacji ze starszymi o rok zawodnikami na arenie europejskiej.

Następny turniej Tenis Europe w Portoroz był bardzo dobrze obsadzony przez zawodników z wysokimi rankingami europejskimi. Wiktor po zaciętych pojedynkach, zarówno w singlu, jak i w deblu, musiał uznać wyższość lepiej sklasyfikowanych obcokrajowców i odpadł po I rundzie.

Starty w imprezach rangi europejskiej to zupełnie inny poziom rozgrywek. O takie mecze, nawet przegrane, chodzi. Trzeba grać, grać i jeszcze raz grać! Konfrontacja z lepszymi, wyżej rozstawionymi i starszymi zawodnikami uczy wytrwałości, mobilizuje, a przegrane nie mogą martwić. Tym bardziej, że Wiktor mając 13 lat, gra w kategorii do lat 14, najczęściej trafiając właśnie na 14-latków, którzy dodatkowo dominują nad nim warunkami fizycznymi. Jednak nie ma nic lepszego, jak wymagający przeciwnik.

Duża liczba rozegranych meczów, często z chłopcami z solidnym rankingiem ETA, na pewno zaprocentuje w najbliższej przyszłości. Zdobyte doświadczenie, ogranie, konfrontacja z lepszymi dopingują do jeszcze lepszej gry i pracy na treningach.

W ciągu najbliższych 2 tygodni Wiktor rozpoczyna, wraz z innymi zawodnikami z Polski, okres przygotowawczy w Ośrodku treningowym w Muszynie. Już 9 sierpnia wyjeżdża do Rumunia, gdzie będzie reprezentował Klub STT FAKRO w kolejnych turniejach rangi Tenis Europe.