Sądeczanin wicemistrzem Polski Rowerowego Trialu [ZDJĘCIA]

Uczeń Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, Sebastian Chlipała z 4E został wicemistrzem Polski Rowerowego Trialu ! Chłopak ma imponujące osiągnięcia zarówno w skali regionalnej jak i ogólnopolskiej.

Już początkiem stycznia tego roku Szymon otrzymał z rąk wójta gminy Ochotnica Dolna wyróżnienie za wybitne osiągnięcia sportowe w roku poprzednim. Kolejną nagrodę chłopak odebrał w lutym. Była to statuetka za II miejsce w pucharze Małopolskiego Związku Kolarskiego oraz Redakcji Sportowej TVP3 Kraków. W kwietniu w Chorwacji, ćwiczył ze światową czołówką tej dyscypliny. 3 maja na prośbę Konsulatu Rzeczpospolitej Polskiej, Szymon Chlipała otrzymał możliwość przygotowania pokazu rowerowego w Lyonie podczas Światowego Dnia Roweru. W kolejnym miesiącu chłopak rozpoczął już przygotowania na Mistrzostwa Świata w Ochotnicy Dolnej. W sierpniu wraz z kadrą narodową wziął udział w UCI World Champions w Glasgow. Jak sam podkreślał, to właśnie tam po raz pierwszy w czasie swojego sześcioletniego stażu startował w kategorii junior 18. Zajął 23 miejsce. We wrześniu próbował swoich sił w Mistrzostwach Europy rozgrywających się na Słowacji i tam wywalczył 16 miejsce w kategorii junior 18.
-W międzyczasie byłem na zawodach w Czechach, Słowacji, Węgrzech czy Austrii zdobywając czasami miejsce „na pudle” – podsumowuje Szymon Chlipała.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!