Sądeczanie wicemistrzami Małopolski

Zespół kadetów SKPS Dunajec Nowy Sącz po dobrych meczach wywalczył w Krakowie tytuł wicemistrzów Małopolski, co dało awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, które odbędą się za dwa tygodnie.

Pod Wawelem, gdzie grano o tytuł najlepszej drużyny w Małopolsce, wystąpiło 6 drużyn. Były to zespoły, które zajęły trzy pierwsze miejsca w rozgrywkach ligowych.
Sądeczanie rozpoczęli turniej znakomicie wysoko pokonując rywali. W drugim meczu było już nieco trudniej, ale też wygrana. Najważniejsze było trzecie spotkanie. Rywalem była drużyna LKS Bobowa, a stawką był awans nie tylko do finałów turnieju, ale również do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Dla sądeczan był to ważny mecz także z tego powodu, że bobowianie jako jedyny zespół ograł SKPS Dunajec w rozgrywkach ligowych. Było to więc rewanż. Jednak w półfinałach LKS nie miał nic do powiedzenia. Podopieczni Tadeusza Olszewskiego bez problemów ograli przeciwników.
Wyniki sądeczan:
SKPS Dunajec Nowy Sącz – Iskierka Tarnów 3:0(25:10,25:9,25:17)
SKPS Dunajec – MKS Andrychów 3-0 (25-18, 25-12, 25-17)
Półfinały:
SKPS Dunajec Nowy Sącz – LKS Bobowa 3-0 (25-12, 25-9, 25-11)
Finał
Sparta AGH Kraków – SKPS Dunajec Nowy Sącz 3:0 (25:20, 25:20, 25:19)
SKPS: Jakub Olszewski (kapitan), Jakub Jacak, Sebastian Ciuła, Filip Piotrowski, Jakub Gaweł, Szymon Hotloś, Nikodem Błaszczyk (libero), Adrian Bednarek (libero) oraz Dominik Kałużny, Maciej Jodłowski, Kacper Mucha, Mateusz Bryniak, Bartłomiej Brożek, Dawid Pierzchała.
– Cieszymy się z awansu do ćwierćfinałów MP i gratulujemy Sparcie wygranej – powiedział trener SKPS Dunajec Nowy Sącz Tadeusz Olszewski – W tym meczu rywale byli lepsi i zasłużenie zwyciężyli. Pokazaliśmy dobrą siatkówkę, a teraz czekamy na losowanie grup ćwierćfinałowych oraz miejsca, gdzie pojedziemy za dwa tygodnie.
Klasyfikacja końcowa: 1. Sparta AGH Kraków, 2. SKPS Dunajec Nowy Sącz, 3. LKS Bobowa,4. MKS Andrychów, 5. UKMS Kęczanin Kęty, 6. MUKS Iskierka Tarnów.
Trzy pierwsze drużyny awansowały do Ćwierćfinałów MP kadetów.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.