Sądeckie planty będą w pełni oszklone i zadaszone. Początek prac w maju (wizualizacja)

Sądeckie planty będą w pełni oszklone i zadaszone. Początek prac w maju (wizualizacja)

To już pewne. Sądeckie planty będą zadaszone, projekt został zaakceptowany. Prace rozpoczną się w połowie maja. Jeszcze dziś ma zostać zaprezentowana kompletna wizualizacja, którą przedstawi znana sądecka firma budowlana.

– Kończymy etap projektowania. Jako wykonawcy tej inwestycji, zaproponowaliśmy przeszkolony dach, który zostanie wykonany z materiału Optiwhite. Jest to szkło posiadające przejrzystą i gładką powierzchnię. Poprzez cechę jaką jest przejrzystość, materiał doskonale nadaje się do każdego rodzaju inwestycji, w której oczekiwany jest niezakłócony widok. Od początku zależało nam na tym, aby sądeckie planty tworzyły swoistą bryłę. Co więcej, ta urocza część Nowego Sącza będzie klimatyzowana. Z kolei zimą planty będą ogrzewane dzięki Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej (MPEC). Koszt wykonania opiewa na kwotę 37.800.000 złotych. Utrzymanie obiektu w skali roku pochłonie ponad 5.440.000 złotych – mówi w rozmowie z naszą redakcją prezes konsorcjum budowlanego.

Część wizualizacji powstającego projektu. Cały obszar sądeckich plant ma zostać wzbogacony o elementy tropikalnej roślinności – podobnej do tej, którą znamy z Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju

AKTUALIZACJA (1 KWIETNIA, GODZINA 23:59): Powyższy tekst był formą świętowania prima aprilis 🙂 Wyjaśnienie w osobnym artykule – TUTAJ.

Fot: ilustracyjne

Share on twitter
Share on facebook