Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku wernisażem świętuje 20-lecie działalności [ZDJĘCIA]

Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku wernisażem świętuje 20-lecie działalności [ZDJĘCIA]

Aby uczcić jubileusz 20-lecia funkcjonowania uniwersytetu w Kawiarni Klub Sztuki Art&Café w MCK SOKÓŁ odbył się wernisaż wystawy prac malarskich, plastycznych i rękodzieła artystycznego. To preludium do świętowania.

Ci seniorzy wiedzą jak produktywnie spożytkować każdą minutę. Od 20 lat Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Sącza przyciąga energicznych, radosnych, pełnych wigoru ludzi, chcących dowiedzieć się czegoś nowego. Również ludzi o artystycznych duszach.

W Kawiarni Klub Sztuki Art&Café w MCK SOKÓŁ odbył się wernisaż wystawy prac malarskich, plastycznych i rękodzieła artystycznego zorganizowanej z okazji 20-lecia SUTW. Wystawę można zwiedzać do 10 czerwca.

– Moja przygoda z rękodziełem zaczęła się wtedy, jak przeszłam na emeryturę. Musiałam sobie znaleźć jakiś sposób na życie. Rękodzieło, to zawsze był mój konik, więc skupiłam się na różnych technikach – opowiadała Elżbieta Winiarska.

W trakcie 20-letniej działalności SUTW były prowadzone m.in. warsztaty malarstwa, czy rękodzieła. To, co pojawiło się na wystawie powstawało przez ten czas, to cząstka tego, co seniorki robiły.

 

Fot. Adrian Maraś

Reklama