Sądecka Jesień Kulturalna – nowa jakość w Nowym Sączu

Przygotowania do Sądeckiej Jesieni Kulturalnej idą pełną parą. Pomimo problemów związanych z pandemią oraz małą ilością czasu pozostałego na prowadzenie rozmów z wykonawcami i sponsorami, program wydarzenia jest już dopięty na ostatni guzik, a lista sponsorów powiększa się z dnia na dzień.

Sądecka Jesień Kulturalna organizowana jest w całości przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu. Miłośnicy kultury i sztuk scenicznych będą mieli okazję uczestniczyć w kilkunastu spektaklach teatralnych. Na deskach MOK-u zaprezentują się znani i lubiani aktorzy, na co dzień występujący w teatrach całej Polski. Ale nie tylko.

-Tegoroczna edycja Sądeckiej Jesieni Kulturalnej będzie otwarciem nowego rozdziału w historii zarówno MOK-u, jak i miasta. Doszliśmy do wniosku, że formuła polegająca na prezentowaniu jedynie form scenicznych powoli się wyczerpuje, a sądeczanie zasługują na więcej. Zdecydowaliśmy więc o wprowadzeniu do terminarza czternastu koncertów muzycznych, które odbywać się będą równolegle z częścią teatralną – informuje Benedykt Juliusz Polański, który od czerwca pełni obowiązki dyrektora jednostki.

W kuluarach MOK-u czuje się spore ożywienie a gwar przygotowań jest niemalże namacalny. Nic dziwnego, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że do miasta przybędą gwiazdy formatu Rafała Cieszyńskiego, Anny Dereszowskiej, Patrycji Kazadi, Krzysztofa Cugowskiego, De Mono lub Sławomira Uniatowskiego. Spotkanie z nimi będzie dużo łatwiejsze niż przed laty.

– Program dopasowujemy tak, aby każdy chętny mógł wziąć udział w wydarzeniach i aby nie musiał wcześniej stać w długim ogonku po bilety. Szczegóły zdradzimy wkrótce – dodaje dyrektor Polański.

Władze MOK-u nie kryją swojego zadowolenia z postępu przygotowań. Szczególnie cieszy je fakt dużego zainteresowania sponsorów możliwością włączenia się w organizację wydarzenia.

– Mamy już wstępne ustalenia z dużą grupą mecenasów sztuki. Oprócz sponsorów, którzy wspierali MOK w poprzednich latach, wciąż pojawiają się nowi. Dlatego też nie zamykamy się na nikogo, kto chciałby dołożyć swoją cegiełkę do naszego wspólnego świętowania. Każdy reklamodawca, który podejmuje współpracę z Ośrodkiem może liczyć na pełne wsparcie z naszej strony oraz wymierne efekty wspólnych działań, które mogą przybrać różne formy, na przykład wymiany usług– informuje dyrektor.

Sądecka Jesień Kulturalna odbędzie się w październiku bieżącego roku. Organizatorzy zapewniają, że będzie to czas, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

(DI)

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.