Sądecczyzna. Wybite szyby, zniszczone samochody i elewacja

Sądecczyzna. Wybite szyby, zniszczone samochody i elewacja

zwodna noc, OSP Obidza

Uszkodzone ogrodzenia, samochody, wybite szyby – to obraz po tzw. ,,psotnej nocy” w powiecie nowosądeckim. Tradycja malowania okien pannom w nocy z Niedzieli Wielkanocnej na Lany Poniedziałek przerodziła się w wandalizm.

Zgodnie ze zwyczajem w tzw. ,,psotną noc” kawalerowie malowali wapnem okna domów panien, które wpadły im w oko. Rzadziej okna malowano kawalerom. Od kilku lat w noc poprzedzającą Lany Poniedziałek odnotowuje się wybryki chuligańskie, które nie mają nic wspólnego z tradycją. Jak poinformowała naszą redakcję rzeczniczka sądeckiej Policji komisarz Justyna Basiaga, do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu wpłynęło 15 zgłoszeń dotyczących uszkodzenia mienia  w dniach 17/18 kwietnia. Doszło do nich na terenie miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Obecnie w tych sprawach prowadzone są intensywne czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców tych czynów.

W Królowej Górnej wandale wymalowali ogrodzenie posesji oraz domofon, w miejscowości Olszana – uszkodzili samochód marki Opel. Porysowali powłokę lakieru i rozbili przednią lampę.
Skradziona została również tablica rejestracyjna pojazdu. W tej samej miejscowości doszło także do zniszczenia Volkswagena. Chuligani uszkodzili prawe lusterko i również ukradli tablicę rejestracyjną.

W Brzeznej wandalom przeszkadzała drewniana kładka, więc wywrócili ją, połamali na niej deski i jeden legar, natomiast w Nowym Sączu na ul. Lwowskiej pomalowali mur oporowy. W miejscowości Chomranice chuligani uszkodzili Forda. Wybili w nim szyby i lampę. W Przydonicy wyrwali z ziemi i przewrócili znaki drogowe oraz zdemontowali próg zwalniający. W Mochnaczce Niżnej zachlapali białą farbą elewację domu, a w Brzeznej uszkodzili lampy ogrodowe. Znaki drogowe przeszkadzały wandalom również w Podegrodziu i Podrzeczu, więc je zniszczyli.

W miejscowości Barcice chuligani uszkodzili okna. W Obidzy w ,,zwodną noc” doszło do pożaru Mercedesa. Zgłoszenie znalazło się w raporcie policyjnym jako ,,uszkodzenie mienia”. W Cieniawie chuligani dla żartu wymalowali Opla, a w Nowej Wsi uszkodzili dom, malując farbą okna, drzwi: garażowe, do suteryn, do pomieszczenia gospodarczego oraz skrzynkę z licznikiem prądowym.

O tym co działo się tej nocy w powiecie gorlickim pisaliśmy —>Tutaj.

Fot. ilustr. OSP Obidza 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.