Sądecczyzna. Silny wiatr przysporzył strażakom pracy

Sądecczyzna. Silny wiatr przysporzył strażakom pracy

Strażacy z Sądecczyzny podjęli w ostatni weekend siedem interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. Większość z nich dotyczyła uszkodzonych drzew.

W sobotę (10 kwietnia) po godzinie 11:00 druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Piwnicznej-Zdroju interweniowali na ulicy Węgierskiej. Nad drogą gminną znajdowało się niebezpiecznie pochylone drzewo i stwarzało zagrożenie dla kierowców i pieszych. Strażacy pocięli drzewo i złożyli na poboczu. Oczyścili też jezdnię z trocin i gałęzi.

Dzień później o godzinie 12:14 zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu zadysponowany został na ulicę Gorzkowską.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że z budynku wielorodzinnego zwisało okucie dachowe, a jeden element leżał na ziemi – informują funkcjonariusze. – Strażacy zabezpieczeni w sprzęt wysokościowy udali się na dach przez właz. Odkręcono śruby i odcięto wiszące okucie. Blachę ściągnięto i zabezpieczono.

W trakcie weekendu funkcjonariusze PSP jeszcze dwukrotnie prowadzili w Nowym Sączu działania związane z silnym wiatrem. Na ul. Leśnej uporali się z powalonym na drogę drzewem, a na ul. Wincentego Pola z naderwanymi arkuszami blachy na dachu. Ponadto strażacy interweniowali w Siennej (gmina Gródek nad Dunajcem), gdzie drzewo blokowało przejazd na drodze, w Binczarowej (gmina Grybów), gdzie nadłamany konar leżał na jezdni oraz w miejscowości Złotne (gmina Nawojowa), gdzie drzewo oparło się o linię energetyczną.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.