Sądecczyzna: policja podsumowuje majowy weekend

Sądecczyzna: policja podsumowuje majowy weekend

Ponad 500 policjantów czuwało w tym roku nad bezpieczeństwem sądeczan i turystów. Przez 6 dni,  a więc od 28 kwietnia do 3 maja na terenie miasta i powiatu doszło łącznie do 50 zdarzeń drogowych, w tym 11 wypadków i 39 kolizji drogowych. Zostało w nich rannych 12 osób.

Tegoroczny majowy weekend należał do bezpiecznych, jednak odnotowano więcej zdarzeń niż w roku ubiegłym – mówi mł. asp. Iwona Grzebyk – Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Dla porównania, w roku 2016 policjanci odnotowali 4 wypadki i 27 kolizji, w których 6 osób zostało rannych (jednak w ubiegłym roku działania trwały 5, a nie 6 dni).

Podczas każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących. W tym roku zatrzymali 9 nietrzeźwych kierowców (w ubiegłym roku 4), oraz 2 osoby prowadzące po użyciu alkoholu (w ubiegłym roku 6).

Intensywne działania sądeckich policjantów związane z zabezpieczeniem długiego weekendu potrwają jeszcze do niedzieli, 7 maja. Najwięcej patroli na terenie miasta i powiatu pojawi się właśnie w niedzielę tak, aby zarówno sądeczanie, jak i turyści bezpiecznie dotarli do celu swojej podróży.

fot. KM Policji Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.