Sądecczyzna: bezpłatne nianie do wzięcia od września

Już od września 22 rodziny z naszego regionu będą mogły skorzystać z pomocy darmowej niani. Chełmiec, Grybów, Korzenna, Krynica- Zdrój, Łącko i  Stary Sącz to gminy, które zdecydowały się wziąć udział w pilotażowym programie „Małopolska Niania” i otrzymały dofinansowanie na z budżetu województwa.

Choć wstępnie planowano zatrudnienie jedynie 50 niań w skali całej Małopolski, zainteresowanie programem było na tyle duże, że postanowiono podwoić zakładaną wcześniej liczbę.

W  związku z tym kwota projektu również zwiększyła się dwukrotnie – mówi Jacek Krupa,  marszałek Małopolski,  Teraz to niemal 1,4 mln zł, z czego 920 tys. zł to środki z budżetu województwa, a pozostałe 460 tys. zł dołożą gminy. W 2017 roku do rodzin dotrze pierwsza transza, czyli 293 tys. zł, natomiast pozostała część trafi do gmin w 2018 roku.

Rodzice, którzy biorą udział w pilotażu na zatrudnienie niani będą otrzymywać po 1500 zł miesięcznie  przez maksymalnie 10 miesięcy (niezależnie od liczby dzieci w rodzinie), z czego 1000 zł będzie pochodzić z budżetu województwa, a 500 zł – od gmin. Poszczególne gminy określą zasady przekazywania wynagrodzenia rodzinom.

  • Chełmiec – 4 nianie – dofinansowanie 16 tys. zł
  • Grybów – 3 nianie – dofinansowanie 6 tys. zł
  • Korzenna – 2 nianie – dofinansowanie 8 tys. zł
  • Krynica- Zdrój – 5 niań – dofinansowanie 20 tys. zł
  • Łącko – 3 nianie – dofinansowanie 12 tys. zł
  • Stary Sącz – 5 nianie – dofinansowanie 10 tys. zł

fot.pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.